Powstał „Zamojski Kodeks Flagowy dla dzieci i młodzieży”

0
328
Fot. nadesłane

„Zamojski Kodeks Flagowy dla dzieci i młodzieży”, który był rozdawany w Domu Kultury przed koncertem 10 listopada i podczas „Uroczystości przy pochodniach” na Rynku Wielkim 11 listopada, to patriotyczny prezent dla zamościan od Zamojskiego Centrum Wolontariatu.

Treść i oprawa graficzna kodeksu to efekt pracy instruktorów i uczniów oddelegowanych na tematyczne warsztaty z 12 placówek (szkól i burs) biorących udział w projekcie „Lot orłów: wolontariat, aktywność, tożsamość”, współfinansowanego z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztat na temat barw narodowych oraz budowania tożsamości i godności narodowej prowadził Marek Kwiecień – wiceprezes Towarzystwa Weksylologicznego, warsztat edytorski – Krystyna Rybińska-Smyk, a warsztat graficzny – Grupa Stforky.

Oryginalna „stforkowa” grafika i liternictwo – to niewątpliwy atut tej publikacji, która bardzo się podoba, zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom miasta.

Kodeks, który został wydany w nakładzie 5000 egzemplarzy otrzymają wszyscy zainteresowani: od przedszkolaka po licealistę.

 

 

 

Poprzedni artykułNajnowsze oferty pracy w powiecie zamojskim
Następny artykułZamość: Satyryczna wystawa na rocznicę niepodległości [FOTORELACJA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments