Jak  Święto 11 Listopada będzie obchodzone w Zamościu? Publikujemy program uroczystości.

0
1281
GAIA

W tym roku przypada 101. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak  Święto 11 Listopada będzie obchodzone w Zamościu? Publikujemy program uroczystości.

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 13.30 od uroczystej Sesji Rady Miasta w zamojskim Ratuszu. W jej programie znajdą się: okolicznościowy referat Barbary Kołtun pt. „Drogi do Niepodległości” oraz koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha”.

Po sesji, o godz. 15.00 w Kościele pw. Św. Jana Bożego rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny. O oprawę muzyczną nabożeństwa zadba Nieetatowa Orkiestra Wojskowa w Zamościu prowadzona przez Stowarzyszenie Jesteśmy z tobą Bądź z Nami.

Po mszy uroczystości przeniosą się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi złożenie kwiatów przez Prezydenta Miasta oraz Dowódcę garnizonu Zamość.  Stamtąd ok. godz. 16.30 wyruszy Zamojski Marsz Niepodległości. Jego uczestnicy przejdą ulicami miasta na Rynek Wielki, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się manifestacja patriotyczna. W jej ramach zaplanowano: ceremoniał wojskowy, okolicznościowe przemówienie Prezydenta Andrzeja Wnuka, promocję Podoficerów 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, apel pamięci i salwę honorową. Przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty. Będzie też można podziwiać musztrę paradną Lubelskiej Orkiestry Wojskowej.

Zwieńczeniem całodniowego świętowania będzie spektakl ogniowy pn.”Ogień dla Niepodległej” w wykonaniu Teatru Utopia na Rynku Wielkim w Zamościu. Widowisko rozpocznie się o godz. 18.00.

W ramach obchodów 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości zaplanowano także inne patriotyczne wydarzenia, które odbywać się będą na terenie miasta. Szczegóły na plakacie.

swieto niepodleglosci Jak  Święto 11 Listopada będzie obchodzone w Zamościu? Publikujemy program uroczystości.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments