Zamość będzie miał swojego reprezentanta w Parlamencie Młodych RP

3
2500

Zamość będzie miał swojego reprezentanta w Parlamencie Młodych RP

Adrian Góra, uczeń III LO w Zamościu, znalazł się w gronie deputowanych do Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej.

Parlament Młodych RP to inicjatywa Koła Naukowego In Altum, organizowana przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z młodymi aktywistami z całej Polski. Patronat nad wydarzeniem objął Parlament Europejski, a także instytut In.Europa.

Priorytetem organizacji jest stworzenie środowiska przyjaznego debacie oraz nauce parlamentaryzmu. Kadencyjne, oparte na demokracji oraz wolności poglądowej posiedzenia, uczą dialogu, tolerancji oraz aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym przyszłych liderów czy aktywistów.

Tematem przewodnim tegorocznej sesji parlamentu jest Rola Młodzieży w Zjednoczonej Europie, jednak same obrady będą podzielone na cztery bloki tematyczne. Są to: wysokiej jakości uczenie się, ochrona praworządności, zrównoważona zielona Europa oraz integracja europejska i jej dalsza perspektywa w świetle Brexitu. Liczbę posłów w tegorocznej sesji ograniczono, aby stworzyć jak najlepsze warunki do debaty. Z całej Polski na parlamentarzystów wybrano 100 osób.

„Zostałem wybrany do bloku pt. „Ochrona praworządności”. Myślę, że to bardzo ciekawy temat, dosyć często przeplatający się w polskich mediach, na przestrzeni ostatnich lat. Na pewno, w czasie głównych obradach zechcę wyrazić swoje przemyślenia w tej kwestii i mam nadzieję, że uda mi się to zrobić jak najlepiej. Mam już wstępne doświadczenie, po przemawianiu na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w czerwcu tego roku, więc jestem dobrej myśli.” – mówi Adrian Góra, który otrzymał stanowisko posła w PMRP.

Młodzi parlamentarzyści wspólnie stworzą przed obradami parlamentu projekt uchwały nad którym będą debatować. Tegoroczne posiedzenie odbędzie się 23 listopada.

20191109 100432 Zamość będzie miał swojego reprezentanta w Parlamencie Młodych RP

Poprzedni artykułOgólnopolska akcja “Szkoła do hymnu” w SP nr 7 [ZDJĘCIA]
Następny artykuł2 promile i trzykrotne uderzenie w Peugeota
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość

Zajmijcie się prawdziwymi problemami Polaków a nie dzieci wysyłacie do parlamentu

Tomasz Krywionek
Reply to  Gość

Chłopak skończył 18 lat i z tego co wiem nikt go nie wysyła, to jego wybór.

DRIVER

Adi G pozdro jesteś spk kiedy legalizowanie pedałów czyli najgorsza z opcji może jeszcze dacie im prawo do adopcji ja pierdziele