Kierowco, noga z gazu! Dziś duża akcja policji na drogach całej Polski

0
2149
zdjęcie ilustracyjne, archiwum NKZ

Przez cały piątek (8 listopada) policjanci ruchu drogowego prowadzić będą działania kontrolno-prewencyjne pn. “Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Akcja odbywać się będzie w całej Polsce.

Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

– “Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi
do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem wykroczeń).” – informuje Komenda Główna Policji.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej „kolekcji punktów karnych” kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Mundurowi apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Przypominamy, że 7 listopada obowiązywać zaczęły nowe przepisy dotyczące kontroli drogowej. Kierowcy i funkcjonariusze zyskali nowe obowiązki i uprawnienia. SZCZEGÓŁY TUTAJ

autor/źródło: KGP

 

Poprzedni artykułDobra wiadomość! Kolejne ulice w Zamościu odebrane!
Następny artykułRozpędzony TIR nie wyhamował i wjechał w budynek [FILM, ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments