Naprawiał heblarkę podłączoną do sieci elektrycznej

0
1093

Urazem dłoni dla 58-latka zakończyła się naprawa heblarki w jednym z zakładów tartacznych w gm. Adamów. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność podczas wykonywanych prac.

Wczoraj dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o nieszczęśliwym wypadku, do którego doszło podczas naprawiania heblarki w jednym z tartaków w gminie Adamów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w zakładzie uszkodzeniu uległa jedna z maszyn. Wezwany do jej naprawy 58-letni pracownik chcąc usunąć awarię włożył rękę do maszyny. W wyniku tej czynności doznał urazu dłoni.

Do tartaku natychmiast wezwano załogę karetki pogotowia, która udzieliła poszkodowanemu pomocy medycznej. Policjanci ustalili, że 58-latek z gm. Krasnobród podczas wykonywanej naprawy był trzeźwy. Szczegółowy przebieg wypadku badają mundurowi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas obsługi sprzętu mechanicznego. Przystępując do naprawy usterek urządzeń mechanicznych, jeżeli jest to możliwe, zawsze wcześniej wyłączmy zasilanie. Czynności wykonywane w pośpiechu i rutynowo mogą zakończyć się urazem. Dlatego obsługując, czy też naprawiając maszyny zawsze postępujmy z rozwagą i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności pamiętając o tym, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.

KMP ZAMOŚĆ

Poprzedni artykułZamość: Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej z okazji Święta Niepodległości
Następny artykułZamość: Kolejne próby wyłudzeń “na wnuczka”. Starsze panie nie dały się nabrać
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments