Zamość: Dwa wypadki z udziałem pieszych

0
1116
KMP w Zamościu

Panująca wczoraj w Zamościu jesienna aura, a zwłaszcza padający deszcz znacznie ograniczyły widoczność na drodze. W takich warunkach doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Krysińskiego 80-letni kierujący toyotą na przejściu dla pieszych potrącił 15-latka. Kilka minut później na ul. Dzieci Zamojszczyzny 42-letni kierujący samochodem marki Dacia potrącił 63-latka, który w okolicach przejścia dla pieszych nagle wszedł na jezdnię. 63-letni pieszy w organizmie miał ponad promil alkoholu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków i apelują o ostrożność.

Do pierwszego z wypadków z udziałem osoby pieszej doszło około godz. 16:00 na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Krysińskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci 15-letni obywatel Ukrainy, który aktualnie mieszka na terenie Zamościa przechodząc przez przejście dla pieszych został potrącony przez kierującego pojazdem. Kierujący prawdopodobnie zatrzymał się, obejrzał swój samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Pomocy 15-latkowi udzielili świadkowie potrącenia. Oni również wezwali załogę karetki pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala.

Dzięki monitoringowi miejskiemu policjanci szybko ustalili, w którym kierunku odjechał kierujący i gdzie zaparkował pojazd. Okazało się, że kierujący, który na przejściu potrącił 15-latka to 80-letni mieszkaniec gm. Adamów. Policyjne badanie trzeźwości wykazało ze zarówno kierujący toyotą, jak i 15-letni pieszy byli trzeźwi. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i podejrzenie, że kierujący toyotą popełnił czyn, za który sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali 80-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.  

Z kolei tuż po godzinie 16:00 na ul. Dzieci Zamojszczyzny doszło do kolejnego wypadku z udziałem pieszego. Tu jak wstępnie ustalili policjanci 42-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna kierując samochodem marki Dacia Dokker potrącił 63-letniego zamościanina, który w rejonie przejścia dla pieszych wszedł na jezdnię tuż przed jadący pojazd. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy natomiast pieszy w organizmie miał ponad promil alkoholu. Mundurowi za pokwitowaniem zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Szczegółowy przebieg wypadków wyjaśniają policjanci i apelują o szczególną ostrożność na drodze. Zwłaszcza jesienią, kiedy często padający o tej porze roku deszcz oraz wcześnie zapadający zmrok znacznie ograniczają widoczność

Policjanci przypominają również, że nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej, której zagraża niebezpieczeństwo utarty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KMP w Zamościu

Poprzedni artykułZamość czyta Klukowskiego
Następny artykułŚpiewnik Towarzyski w ZDK-u
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments