Nieletni sprawcy rozboju zatrzymani

0
1724

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków w wieku od 15 do 17-lat do sprawy rozboju, do którego doszło w miniony weekend w Krasnymstawie. Na jednej z ulic nastolatkowie zaczepili nieznanego mężczyznę, którego pobili i skradli mu portfel. 17-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Z kolei sprawą młodszych zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę wieczorem na jednej z ulic Krasnegostawu. Trzech nastolatków w wieku 15, 16 i 17-lat zaczepiło 33-latka. Młodzieńcy kopali go i bili, a następnie skradli mu portfel.

Krasnostawscy policjanci w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Jeden z nich próbował nawet podać dane personalne innej osoby, aby zmylić funkcjonariuszy. W wyniku dalszych ustaleń funkcjonariusze zatrzymali także trzeciego napastnika.

Za popełnione czyny nieletni odpowiedzą teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, zaś 17-latek będzie odpowiadał jako osoba dorosła. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

źródło: KPP Krasnystaw

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments