Nagroda dla PUP Zamość

0
414
Fot. PUP Zamość

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu  zdobył statuetkę i tytuł „Lider Aktywizacji Osób Młodych” 2019 w konkursie organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy.

Już po raz trzeci kapituła konkursu doceniła działania Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu na rzecz osób młodych:

1. utworzenie Klubu Rozwoju Zawodowego ul. Orlicz-Dreszera 36, którego zadaniem jest udzielanie wsparcia wszystkim osobom potrzebującym ukierunkowania w rozwoju zawodowym. W ramach działalności Klubu oferowane są m.in. indywidualne i grupowe porady zawodowe, badanie kompetencji zawodowych, konsultacje doradcze dla bezrobotnych, uczniów i ich rodziców, studentów, rolników, warsztaty dla młodzieży szkolnej z zakresu wiedzy o rynku pracy i przedsiębiorczości, pomoc w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej i w przygotowaniu  dokumentów aplikacyjnych.

2. pozyskiwanie środków na aktywizację osób młodych tj. do 30 roku życia, w ramach których do 31 października br. na szkolenia skierowano 403 młode osoby, a na staże 452 osoby, 109 młodych osób otrzymało dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

3. zorganizowanie 27.04.2019 r. w sobotę „Dnia Otwartego dla przedsiębiorczości i rozwoju zawodowego”, który był dedykowany przede wszystkim absolwentom szkół i uczniom. Tego dnia w Urzędzie odbyły się warsztaty dla osób planujących własny biznes oraz warsztaty ” Jak trafnie wybrać zawód”. Wszystkie osoby mogły zbadać swoje predyspozycje i zainteresowania zawodowe.

Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się 16 października br. w Warszawie w Business Centre Club podczas konferencji „ Przyjazny rynek pracy – niestandardowa oferta dla juniora i seniora”.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments