Pośpiech nie popłaca. Kolejni kierowcy stracili prawko za zbyt szybką jazdę

0
1219
Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl
GAIA

Kolejni kierowcy przekonali się o tym, że poruszanie się z prędkością powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym niesie ze sobą poważne konsekwencje. Można, bowiem poza wysokim mandatem i punktami karnymi, na trzy miesiące stracić również uprawnienia do kierowania pojazdami. Przekonali się o tym kierujący zatrzymani wczoraj do kontroli drogowej w Białowoli oraz Miączynie.

 

Wczoraj policjanci z zamojskiego ruchu drogowego patrolując drogi powiatu jak co dzień zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących. W Białowoli tuż po godzinie 7:00 zauważyli pojazd marki BMW, którego kierujący w terenie zabudowanym poruszał się znacznie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Wykonany przez mundurowych pomiar prędkości wykazał, że siedzący za kierownicą BMW 24-latek z gm. Krasnobród jechał z prędkością 110 km/h. Godzinę później w tej samej miejscowości kierująca skodą, 28-latka z gm. Adamów również złamała przepisy mówiące o ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. Na liczniku miała o 52 km/h więcej niż zezwala na to prawo. Podobnie jak 21-latek z Krasnobrodu siedzący za kierownicą BMW, który przez Białowolę poruszał się z prędkością 114 km/h oraz 30-letni mieszkaniec Zamościa kierujący skodą. 30-latek przejeżdżając przez Miączyn na liczniku miał 105 km/h.

 

„Miłośnicy” szybkiej jazdy za załamanie przepisów ruchu drogowego otrzymali mandaty karne, a ich konta zasiliły dodatkowe punkty. Na najbliższe trzy miesiące stracili również uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

W większości przypadków zatrzymani wczoraj do kontroli drogowej kierowcy to efekt pracy zamojskiej grupy speed, która każdego dnia dbając o bezpieczeństwo na naszych drogach szczególną uwagę zwraca na agresywnych kierowców, którzy za nic mają przepisy mówiące o dopuszczalnej prędkości jazdy. Pamiętajmy, że zbyt szybka jazda niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów to potencjalne zagrożenie dla samych kierowców, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Kiedy nagle na drodze pojawi się przeszkoda, pędzący z nadmierną prędkością kierujący może mieć zbyt mało czasu na bezpieczną reakcję.

Źródło: KMP w Zamościu

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments