Wyjął kluczyki z auta i powiadomił policję

0
1059

Dwóch nietrzeźwych kierujących poniesie odpowiedzialność za kierowanie pojazdem na podwójnym gazie. 27-latek mając w organizmie ponad promil alkoholu kierował oplem, natomiast 65-latek siedzący za kierownicą volkswagena miał prawie dwa promile alkoholu. Obaj zostali zatrzymani do kontroli drogowej dzięki obywatelskiej postawie osób, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo na naszych drogach.

Zachowanie osób, które nie akceptują nietrzeźwych kierujących na drodze zasługuje na pochwałę. Mając świadomość, że nietrzeźwy kierujący to potencjalne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu, reagują powiadamiając odpowiednie służby.

Tak było również minionej niedzieli w powiecie zamojskim. Wczoraj przed południem dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że na jednym z parkingów przy ul. Przemysłowej za kierownicą opla siedzi mężczyzna i pije piwo. Kiedy policjanci przyjechali na parking kierujący we wskazanym samochodzie właśnie wyjeżdżał z parkingu. Mundurowi natychmiast przystąpili do zatrzymania wskazanego auta. Podczas kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą opla 27-latek z gm. Nielisz był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a w czasie dalszych sprawdzeń w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 27-latek posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za prowadzenie pojazd w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie odpowie również 65-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów, który w Borowinie Sitanieckiej poruszał się volkswagenem całą szerokością jezdni, zjeżdżał na pobocze, zwalniał i przyspieszał. Nietypową jazdę 65-latka zauważył kierujący, który jechał za nim i przy pierwszej nadążającej się okazji zatrzymał volkswagena. Po tym jak otworzył drzwi zatrzymanego pojazdu wyczuł silną woń alkoholu, natychmiast wyją kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Mundurowi zbadali trzeźwość 65-latka, mężczyzna w organizmie miał prawie dwa promile alkoholu. Ponadto nie posiadał przy sobie wymaganego prawem prawa jazdy.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi odpowiedzialność do 2 lat pozbawienia wolności. Jednak odpowiedzialność karna to nie wszystko, pijany kierowca to potencjalne zagrożenie na drodze. Dlatego też bardzo ważne jest reagowanie na nietrzeźwych kierujących i powiadamianie odpowiednich służb. Współodpowiedzialność za bezpieczeństwo w ruchu drogowym zwiększa szanse na to, że każdy szczęśliwie dojedzie do celu podróży.

Poprzedni artykułWychowanki MDK-u nagrodzone w Konkursie Plastycznym „Ptaki egzotyczne”
Następny artykułKompletnie pijany jechał ciągnikiem rolniczym. Uderzył w drzewo
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments