Zamość: 32-latka na pasach potrąciła 16-latka

0
1928

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ul. Lwowskiej. 32-letnia kierująca samochodem m. Honda potrąciła przechodzącego przez przejście 16-latka. Na szczęście nastolatek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci przypominają – zbliżając się do przejścia dla pieszych kierowcy zobowiązani są zachować szczególną ostrożność.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek rano w Zamościu na ul. Lwowskiej, gdzie przechodzący przez oznakowane przejście dla pieszych 16-latek został potrącony przez 32-letnią kierującą hondą. Jak wstępnie ustalili mundurowi kierująca osobówką jechała lewym pasem ruchu. Ominęła znajdujące się na prawym pasie samochody, które zatrzymały się przed przejściem i wjechała na pasy, po których w tym czasie przechodził 16-latek. Doszło do potrącenia nieletniego. Załoga karetki pogotowia przewiozła pieszego do szpitala na dalsze badania. Na szczęście po ich wykonaniu okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami małoletni nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierująca hondą – 32-latka była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają – zbliżając się do przejścia dla pieszych każdy kierujący zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Widząc pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem bezwzględnie należy zatrzymać się. Kierowcy, którzy w takich sytuacjach nie zatrzymują się nie tylko łamią przepisy ruchu drogowego narażając się na odpowiedzialność karną, ale przede wszystkim stwarzają realne zagrożenie dla pieszych, którzy w tym czasie mogą przechodzić przez przejście. Ostrożność, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów oraz odpowiedzialne zachowanie na drodze zmniejszają ryzyko wystąpienia tragicznych zdarzeń drogowych.

KMP Zamość

Poprzedni artykułDobra passa mundurowych z Tomaszowa
Następny artykułNowe atrakcyjne mieszkania już w sprzedaży
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments