O ubezpieczeniach społecznych w szkolnej ławce. Ruszają nowe “Lekcje z ZUS” i olimpiada

0
460

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Wyjaśniają to „Lekcje z ZUS”. Uczniowie, którzy wezmą w nich udział, mogą sprawdzić się w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i powalczyć o indeksy na studia. 

We wrześniu ruszyła szósta edycja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” dla szkół ponadpodstawowych. To cykl czterech lekcji o zasiłkach, emeryturach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. Ta wiedza w przyszłości pozwoli młodym ludziom świadomie poruszać się po rynku pracy i korzystać z przysługujących im świadczeń. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca kolejne szkoły do udziału w projekcie. Instytucja zapewnia materiały dydaktyczne potrzebne do poprowadzenia zajęć: scenariusze lekcji, zeszyty ćwiczeń, prezentacje  multimedialne i filmy, a także przeszkolenie dla zainteresowanego nauczyciela.

Uczniowie, którzy wezmą udział w lekcjach, mogą też uczestniczyć w olimpiadzie pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku organizatorzy przyjmują zgłoszenia szkół do konkursu do 15 listopada. Jest więc jeszcze czas, żeby przeprowadzić lekcje w swojej szkole, tak by już w tym roku uczniowie mogli sprawdzić się w olimpiadzie. Zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe: laptopy, tablety i czytniki e-booków, a także indeksy na studia i dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych w całej Polsce.

Informacje o olimpiadzie i „Lekcjach z ZUS” znajdują się na stronie www.zus.pl/edukacja. 

– Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim

 

 

Poprzedni artykułKalinowice: Wypadek na DK nr 17. Wóz strażacki zderzył się z osobówką
Następny artykułMuzeum Zamoyskich zaprasza na „Zwiedzanie z duchami”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments