45 etatów w Straży Granicznej. Dokumenty można składać w Zamościu

0
1258
Fot. NOSG w Chełmie

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. Dokumenty od kandydatów do służby w SG, przyjmowane są już nie tylko w siedzibie NOSG w Chełmie ale również w Białej Podlaskiej oraz Zamościu. Do końca 2019 roku planuje się przyjąć do służby jeszcze 45 funkcjonariuszy.

Dokumenty od kandydatów przyjmowane będą po wcześniejszym wyznaczeniu terminu do ich złożenia. Zapisy kandydatów zainteresowanych złożeniem dokumentów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod nr tel. 82-568 50 92 lub 797 337 619. Istnieje możliwość umówienia terminu złożenia wymaganych dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej (w treści e-maila należy podać imię i nazwisko tylko jednego kandydata): http://[email protected]. Wyznaczenie terminu złożenia dokumentów nastąpi poprzez przesłanie informacji zwrotnej do kandydata, na adres z którego wysłano zgłoszenie. – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG w Chełmie.
Dokumenty przyjmowane są:– od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 w komendzie Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie ul. Trubakowska 2;

– wtorek w godz. 9.00 – 13.30 w Placówce SG w Białej Podlaskiej ul. Dokudowska 19;

– czwartek w godz. 9.00 – 13.30 w Grupie Zamiejscowej w Zamościu ul. Wyszyńskiego 2 (budynek Policji).

Kandydaci na strażników granicznych powinni spełniać szereg wymogów. Służbę może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Pierwszy – to złożenie kompletnej dokumentacji, wstępna rozmowa kwalifikacyjna, a także testy psychologiczne i badania psychofizjologiczne. Drugi etap to test pisemny z wiedzy ogólnej i języka obcego, test sprawnościowy i kolejna rozmowa kwalifikacyjna. Po pozytywnym ukończeniu obu etapów postępowania kwalifikacyjnego kandydat kierowany jest do rejonowej komisji lekarskiej celem ustalenia zdolności do służby.
Służbę w SG, rozpoczyna się od szkolenia przygotowawczego w jednym z ośrodków szkoleniowych Straży Granicznej.
źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie
Poprzedni artykułNadciśnienie ciążowe
Następny artykułBadania usg JĄDER dla mężczyzn – trwają zapisy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments