Robert Biedroń z wizytą w Zamościu [FILM Z KONFERENCJI]

0
728
FOT. Kazimierz Chmiel

W ostatnim tygodniu przed wyborami do Zamościa przyjechał Robert Biedroń. Europoseł i szef ugrupowania Wiosna wziął dziś (8 października) udział w konferencji prasowej, którą zorganizowano przed siedzibą zarządu rejonowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej przy ul. Karola Namysłowskiego w Zamościu. W spotkaniu uczestniczyła także szefowa lubelskich struktur Wiosny i liderka listy Lewicy z naszego okręgu w nadchodzących wyborach parlamentarnych – Monika Pawłowska.

Jesteśmy pod Polskim Komitetem Pomocy Społecznej, bo ta organizacja niestety nie dostała wsparcia ze strony rządzących. Jest to kolejna instytucja, realizująca tak ważne projekty społeczne, wspierające mieszkańców miasta i okolic, która nie dostała odpowiedniego wsparcia od rządu. – mówił Robert BiedrońOczywiście można mówić populistycznie, że wystarcza na samochody, przeloty rządzących z Warszawy do Rzeszowa, na rozbijanie limuzyn, na nagrody dla rządzących a nie wystarcza na zupę, na obiad dla najbiedniejszych. Ale tak dzisiaj jest, Szanowni Państwo, niestety jesteśmy w takiej sytuacji. My na Lewicy jesteśmy ludźmi wrażliwymi, jesteśmy bardzo czuli na wykluczenie, na wszelką dyskryminację, marginalizację. My nikogo nie wykluczamy, nikogo nie zostawiamy w tyle. Wiemy, że ludzie mają różne poglądy, różne religie, głosują na różne partie polityczne, ale pewnego dnia spotykają się w takich miejscach jak tutaj. Żadna zupa, żaden obiad nie ma światopoglądu a należy się każdemu, kto  – podkreślił.

Szef Wiosny zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie niosło pomoc najbardziej potrzebującym:

Utworzymy Gminne Centra Wsparcia Samodzielności, pomagające osobom z niepełnosprawnościami, bezdomnym, wykluczonym, starszym. Będziemy także wprowadzali program powszechnej emerytury, tak żeby każdy żył na godnym poziomie. Wyniesie ona minimum 1600 zł na rękę miesięcznie. – ogłosił

Szef Partii Wiosna udzielił także poparcia w nadchodzących wyborach parlamentarnych liderce listy Lewicy Razem z naszego okręgu – Monice Pawłowskiej. Wręczył jej egzemplarz konstytucji RP otrzymany od Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Na koniec spotkania Robert Biedroń odpowiedział na pytanie dziennikarzy, dotyczące udzielenia przez polityka pomocy ofiarom wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej 50 w miejscowości Tabor (woj. mazowieckie). Biedroń, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej i karetki pogotowia, wyciągnął z płonącego samochodu poszkodowanego kierowcę i dwuletnie dziecko.

Poniżej nagranie z konferencji.

 

 

Poprzedni artykułZamość: Międzynarodowy Festiwal Iluzji – niesamowite show w ZDK-u. ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI !!!
Następny artykułPrzechodził przez jezdnię, został potrącony przez samochód.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments