I LOVE GREEN. Happening Stowarzyszenia „Krok za Krokiem” na Rynku Wielkim [ZDJĘCIA]

1
881

Każdego roku 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Z tej okazji Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” wspólnie z Zespołem Niepublicznych Szkół Specjalnych “Krok za krokiem” zorganizowało w poniedziałek (7 października) na Rynku Wielkim w Zamościu, happening pod hasłem „I love green”. Motywem przewodnim wydarzenia był kolor zielony, czyli symbol solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym.

Celem happeningu była integracja podopiecznych Stowarzyszenia i Zespołu Szkół „Krok za krokiem” ze środowiskiem lokalnym, głównie z uczniami zamojskich szkół i przedszkoli oraz zaznajomienie społeczności lokalnej ze specyficznymi potrzebami i możliwościami uczniów z mózgowym porażeniem dziecięcym. W wydarzeniu oprócz dzieci i młodzieży z zamojskich szkół, udział wzięli też m.in: motocykliści z grupy “Wild Hogs Moto Szczebrzeszyn” na czele z Rafałem Kowalikiem, Radnym Gminy Szczebrzeszyn oraz ekipa Roztoczańskiej Grupy Ratowników Drogowych.

Uczestnicy happeningu wspólnie utworzyli na Rynku Wielkim “żywy napis” I LOVE GREEN. Każdy z obecnych miał na sobie strój bądź element ubioru w kolorze zielonym lub czerwonym.

Obchodom Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego towarzyszyła też internetowa akcja, w ramach której internauci mogli okazać swoje wsparcie osobom z MPD, publikując na Facebooku swoje zdjęcie w zielonym stroju z dopiskiem #ILOVEGREEN”.

Ponadto, z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego zamojski Ratusz w dniach 6-7.10.2019 r. będzie świecił się na zielono.

Szacuje się, że osób z MPD jest na świecie ponad 17 milionów. Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego ustanowiono m.in. po to, aby burzyć stereotypy dotyczące tego schorzenia, uwrażliwić społeczeństwo na rzeczywiste problemy osób z MPD oraz zamanifestować solidarność z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie.

 

 

 

Poprzedni artykułUtrudnienia dla interesantów
Następny artykułJubileusz 100-lecia zamojskiego “Mechanika” [FOTORELACJA]
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka

Oprócz Pana Rafała na motocyklu był też Pan Paweł z Roztoczańskiej Grupy Ratowników Drogowych, o tym się nie wspomina w artykule a to człowiek który może nie startuje w wyborach ale robi wraz ze swoją grupą wiele dobrego. Trochę nie ładnie, że nowy kurier Zamojski o tym nie wspomniał.