Na urlop na Roztoczu wziął “maryśkę”. Namierzyła go policja

3
714
Fot. KMP w Zamościu

Policjanci ze Zwierzyńca w kontrolowanym fordzie odnaleźli środki odurzające, których posiadaczem był wypoczywający na Roztoczu 35-latek z powiatu tyskiego. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czujni policjanci z Posterunku Policji w Zwierzyńcu każdego dnia dbają o bezpieczeństwo zarówno w mieście jak i w gminie Zwierzyniec. Tak było również w miniony wtorek, kiedy patrolując miejscowość Obrocz postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Siedzący za kierownicą osobówki 35-latek z powiatu tyskiego był bardzo zaskoczony kontrolą. Nie potrafił ukryć przed policjantami swojego zdenerwowania co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Postanowili, więc sprawdzić zawartość bagażu 35-latka. Szybko wyszły na jaw powody zdenerwowania kierującego fordem. W bagażu mężczyzny policjanci odnaleźli bowiem woreczki foliowe z suszem roślinnym.

Odnaleziona substancja została zabezpieczona i przewieziona do komendy. Po badaniu narkotesterem okazało się, że był to susz konopi innych niż włókniste. Łącznie policjanci zabezpieczyli marihuanę w ilości, z której można byłoby wykonać blisko 20 porcji tego narkotyku.

Zatrzymany został także właściciel środków psychoaktywnych. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że w czasie prowadzenia pojazdu był trzeźwy, jednak z uwagi na podejrzenie, że mógł znajdować się pod działaniem substancji psychoaktywnych od 35-latka pobrano krew do badań.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 35-latek usłyszał zarzuty posiadania nielegalnej substancji. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że na Roztocze przyjechał na urlop i aby wypoczynek był udany zabrał ze sobą marihuanę. Jak się okazało 35-latek był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Posiadanie narkotyków jest zabronione, a za złamanie tego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KMP w Zamościu

Poprzedni artykułW Zamościu rozegrany zostanie Puchar Polski Boccia.
Następny artykułTrzy drogi w Gminie Zamość zostaną wyremontowane. Samorząd otrzymał dofinansowanie
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wdad

miarihuana to roslina nie narkotyk

Jajan

Zalegalizować, przestępcy stracą zarobek, a dopalacze znikną z rynku naturalnie. Dopalacze miały wypełnić lukę w rynku miękkich narkotyków a wyszło że zabijają jak ciężkie. Gdyby lekkie narkotyki były legalne- tanie nie było by dopalaczy, mafii narkotykowej i tyle zgonów.

Gp

Ufff.. Dzięki Ci policjio. Dzięki tej akcji czuje się bezpieczniej. Bardzo groźny przestępca złapany… BRAWO!!!!