Pożar budynku (zdjęcia)

0
1307

POŻAR PUSTOSTANU 

1 października tuż przed godz. 23 otrzymaliśmy informacje o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego – pustostan w Szczebrzeszynie przy ul. Zwierzynieckiej 3. Do zdarzenia zostały skierowane zastępy PSP i OSP. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z JRG Szczebrzeszyn stwierdzono, że pali się budynek wielorodzinny (pustostan), pożarem objęta była drewniana klatka schodowa. Pożar rozprzestrzeniał się na wyższe piętra budynku oraz poddasze. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. Utrudnieniem z powodu częściowo spalonej klatki schodowej był brak możliwości wejścia ratowników na wyższe kondygnacje. W związku z czym, działania prowadzono z wykorzystaniem drabiny mechanicznej z JRG Zamość. Kolejnym utrudnieniem w prowadzeniu działań gaśniczych było występowania napięcia elektrycznego w przyłączu głównym budynku, które następnie zostało odłączone przez pracowników pogotowia energetycznego. Po ugaszeniu pożaru, prowadzono częściową rozbiórkę konstrukcji dachu budynku. 

Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mogła być nieostrożność osób dorosłych. Wstępnie straty oszacowano na kwote 90 tys. złotych. Na pożar podano 6 prądów wody, której zużyto ok. 60m3.  Spaleniu uległa drewniana klatka schodowa, poddasze oraz dach budynku.  

W działaniach trwających 9 godz. Wzięło udział 7 zastępów PSP z JRG Szczebrzeszyn i JRG Zamość (14 ratowników) oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Wielączy, Niedzielisk i Zwierzyńca (17 ratowników).  Na miejscu zdarzenia przybył Henryk Matej burmistrz Szczebrzeszyna, pogotowie energetyczne oraz Policja. 

                 oficer prasowy

       KM PSP w Zamościu

           mł. bryg. Andrzej Szozda

Poprzedni artykułPolicyjny pościg za oplem
Następny artykułZ ostatniej chwili! Kolejny wypadek na ul. Sadowej! (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments