Zamość: Happening pod hasłem „I love green” na Rynku Wielkim

0
920
Ubiegłoroczny happening "I love green" na Rynku Wielkim w Zamościu, Fot. archiwum NKZ
- reklama-

Z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zorganizuje w poniedziałek 7 października na Rynku Wielkim w Zamościu happening pod tytułem „I love green”. Motywem przewodnim wydarzenia jest kolor zielony, czyli symbol solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym.

Obchodom towarzyszy też internetowa akcja, w ramach której internauci mogą okazać swoje wsparcie osobom z MPD, publikując na Facebooku swoje zdjęcie w zielonym stroju z dopiskiem #ILOVEGREEN”.

II edycja akcji „#ILOVEGREEN” została oficjalnie zainaugurowała 24 września przez Wiceprezydent Zamościa Małgorzatę Bzówkę. Finał akcji planowany jest na 7.10.2019 r. (poniedziałek). O godz. 10.30 uczestnicy wyruszą z siedziby Stowarzyszenia „Krok za krokiem” (ul.Peowiaków 6a) i przemaszerują na Rynek Wielki. Tam o godz 11.00 rozpocznie się happening, podczas którego wszyscy razem, na płycie Rynku ułożą „żywy napis” I LOVE GREEN.

Ponadto, z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego zamojski Ratusz w dniach 6-7.10.2019 r. zaświeci się na zielono.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Zamość – Pan Andrzej Wnuk.

Organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu i ZESPÓŁ NIEPUBLICZNYCH SZKÓŁ SPECJALNYCH
„KROK ZA KROKIEM” W ZAMOŚCIU, zachęcają wszystkich do przyłączenia się do akcji i udziału w happeningu.

Szacuje się, że osób z MPD jest na świecie ponad 17 milionów. Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego ustanowiono m. in. po to aby burzyć stereotypy dotyczące tego schorzenia, uwrażliwić społeczeństwo na rzeczywiste problemy osób z MPD oraz zamanifestować solidarność z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie.

 

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments