Z 3 promilami wsiadł za “kółko”. Ujął go inny kierowca

0
456

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 35-latek, który wczorajszego popołudnia kierował audi. Mężczyzna został ujęty dzięki obywatelskiej postawie zgłaszającego, który uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie przekazał funkcjonariuszom. Jak tłumaczył się 35-latek, przyczyną jego jazdy „na podwójnym gazie” był głód i pragnienie.

Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał informacje, że w miejscowości Tarnawatka został ujęty nietrzeźwy kierujący. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że zgłaszający zauważył jadący przed nim samochód marki Audi, którego kierujący jechał cała szerokością jezdni. Widząc zachowanie stwarzające zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zgłaszający zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę.

Wtedy szybko zorientował się, że kierowca pojazdu jest kompletnie pijany. Dlatego też natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Kierującym audi okazał się 35 – letni mieszkaniec Tarnawatki. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak sam stwierdził, wsiadł za “kółko”, by dotrzeć szybko do sklepu, bo był bardzo głodny i spragniony.

Wkrótce 35-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Lubelska

Poprzedni artykułNajświeższe oferty pracy w powiecie zamojskim
Następny artykułOstrzeżenie II stopnia dla woj. lubelskiego: Przewidywany bardzo silny wiatr, nawet do 100 km/h!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments