Zamojski WORD zaprasza na Drogową Sztafetę Pokoleń

0
421

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprasza kierowców seniorów, kandydatów na kierowców, rodziców, dzieci i młodzież oraz wszystkich innych użytkowników dróg zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa na drodze na “Drogową Sztafetę Pokoleń”.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 września 2019 w godz.9.00 -13.00 na terenie WORDu (ul. Jana Kilińskiego 84 E w Zamościu). Współorganizatorzy: Ministerstwo Infrastruktury, Zamojska Rada Seniorów, Komenda Miejska Policji w Zamościu.

W programie m.in.: warsztaty „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Celem  tegorocznej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami  prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy;

wydarzenia towarzyszące (spotkania konsultacyjno – szkoleniowe z instruktorami nauki jazdy z powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego i zamojskiego;

konkursy z nagrodami: jazda na trolejach, przejazd wyznaczoną trasą z umieszczoną piłką – test Stewarta, rozwiązywanie testów – próbny egzamin teoretyczny, miasteczko Ruchu Drogowego – Nauka Przez Zabawę, możliwość korzystania z placu manewrowego pojazdami WORD pod nadzorem egzaminatora, pokaz egzaminacyjnego samochodu ciężarowego DAF, symulator dachowania i zderzeń,  serdecznie zapraszamy seniorów, rodziców, dzieci, młodzież do udziału w akcji.

“Przyjdź, zobacz, posłuchaj –  na drodze nie jesteś sam!” – zachęcają do przybycia organiztorzy wydarzenia.

plakat kierowca senior Zamojski WORD zaprasza na Drogową Sztafetę Pokoleń

Poprzedni artykułKsiążnica Zamojska zaprasza na NOC BIBLIOTEK
Następny artykułTak będzie wyglądał budynek Akademii Zamojskiej po rewitalizacji [WIZUALIZACJE]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments