Zamojski WORD zaprasza na Drogową Sztafetę Pokoleń

0
403

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprasza kierowców seniorów, kandydatów na kierowców, rodziców, dzieci i młodzież oraz wszystkich innych użytkowników dróg zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa na drodze na “Drogową Sztafetę Pokoleń”.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 września 2019 w godz.9.00 -13.00 na terenie WORDu (ul. Jana Kilińskiego 84 E w Zamościu). Współorganizatorzy: Ministerstwo Infrastruktury, Zamojska Rada Seniorów, Komenda Miejska Policji w Zamościu.

W programie m.in.: warsztaty „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Celem  tegorocznej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami  prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy;

wydarzenia towarzyszące (spotkania konsultacyjno – szkoleniowe z instruktorami nauki jazdy z powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego i zamojskiego;

konkursy z nagrodami: jazda na trolejach, przejazd wyznaczoną trasą z umieszczoną piłką – test Stewarta, rozwiązywanie testów – próbny egzamin teoretyczny, miasteczko Ruchu Drogowego – Nauka Przez Zabawę, możliwość korzystania z placu manewrowego pojazdami WORD pod nadzorem egzaminatora, pokaz egzaminacyjnego samochodu ciężarowego DAF, symulator dachowania i zderzeń,  serdecznie zapraszamy seniorów, rodziców, dzieci, młodzież do udziału w akcji.

“Przyjdź, zobacz, posłuchaj –  na drodze nie jesteś sam!” – zachęcają do przybycia organiztorzy wydarzenia.

plakat kierowca senior Zamojski WORD zaprasza na Drogową Sztafetę Pokoleń

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments