“Anioły ratują życie” – warsztaty ikonopisania i wystawa ikon w NU-MED Zamość

0
577
Fot. NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość/ Facebook

23 września artystka Tetiana Duman-Skop, pacjentka Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED Zamość organizuje warsztaty ikonopisania i wystawę ikon.

23 września o godz. 15.00 w NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość (aleje Jana Pawła II 10, 22-400 Zamość, Polska) artystka z Ukrainy Tetiana Duman-Skop wspólnie z mężem Lwem Skopem poprowadzą warsztaty poświęcone ukraińskiemu malarstwu ikonowemu dla pacjentów, lekarzy i wszystkich chętnych, a także zorganizują wystawę pod tytułem

„Anioły ratują życie”. 

Tetiana ma 37 lat. W sierpniu zdiagnozowano u niej glejaka mózgu. Jest to rzadki agresywny guz, który wymaga szybkiego i kosztownego leczenia. Pomimo poważnej diagnozy Tetiana stara się w stu procentach korzystać z każdego dnia – dużo maluje, chętnie komunikuje się z ludźmi. Oto właśnie postanowiła zorganizować akcję artystyczną. 

Tetiana organizuje warsztaty i wystawę wspólnie ze swoim mężem, Lwem Skopem, który również jest malarzem. To artystyczne małżeństwo znane jest na Ukrainie i za granicą nie tylko z działalności twórczej i wolontariackiej, ale także z własnego światopoglądu. Są w malarstwie jak Sex Pistols w muzyce, którzy udowodnili, że nie koniecznie trzeba być Jimem Morrisonem, aby śpiewać i zbierać tłumy fanów. Tak również małżeństwo Duman-Skop są przekonani, że każdy potrafi malować. Co najciekawsze – wszyscy, którzy przy nich biorą pędzel do ręki, tworzą niepowtarzalne dzieła malarskie.

Osoby do kontaktu: Eliza Leszczyńska-Pieniak 502 891 293- Rafał Bratkowski— 609 033 330; Agata Surmacz-Wójcicka 517 044 131

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments