Zamość: Uwaga na oszustów oferujących wymianę drzwi!

0
1511
Na zamojskich osiedlach, m.in. na Osiedlu Zamoyskiego pojawiły się podejrzane ulotki zatytułowane: "Komunikat", informujące o zapisach na wymianę drzwi wejściowych do mieszkań. fot. nadesłane

Jak zaalarmowali nas nasi Czytelnicy, na zamojskich osiedlach, m.in. na Osiedlu Zamoyskiego pojawiły się podejrzane ulotki zatytułowane: “Komunikat”, informujące o zapisach na wymianę drzwi wejściowych do mieszkań. 

Autorzy “komunikatu” sugerują, że w związku z pracami remontowymi na terenie osiedla prowadzone są zapisy na wymianę drzwi wejściowych do mieszkań. Jak czytamy na ulotce -chodzi o drzwi firmy STOLBUD Włoszczowa S.A. W ulotce podkreślono, że wymiana dotyczy tylko tych lokatorów, których drzwi nie były wymieniane od początku powstania bloku.

Ulotki o niemal identycznej treści pojawiły się już wcześniej w innych regionach kraju, m.in. na osiedlach w Olsztynie i innych miastach Warmii i Mazur. Przed oszustami przestrzegało wtedy Polskie Radio Olsztyn. Dziennikarze radia ustalili, że autor “komunikatu” podszywa się pod przedstawiciela firmy STOLBUD Włoszczowa S.A. Jak czytamy na stronie internetowej Radia Olsztyn – na Warmii i Mazurach policjanci przyjęli wtedy kilkanaście zgłoszeń, gdzie oszuści namawiali na wymianę balkonów lub drzwi.

W związku z pojawienim się podejrzanych ulotek w Zamościu, przestrzegamy, przede wszystkim, osoby starsze (bo głównie w nich celują oszuści), by nie podejmowały pochopnie decyzji i nie podpisywały bez konsultacji np. z rodziną żadnych umów.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments