Bestialsko okaleczyli bezbronne zwierzę. Policja szuka sprawców (Udostępnij)

0
984

Policjanci z Zamościa poszukują sprawców, którzy okaleczyli jeża. Zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie pod troskliwą opieką wraca do zdrowia.

W minionym tygodniu jedna ze stacji telewizyjnych wyemitowała materiał o okaleczonym jeżu, który z wydłubanymi oczami został przywieziony do mieszczącego się w okolicach Lublina Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt prowadzonego przez Stowarzyszenie Leśne Pogotowie. Do ośrodka jeża przywiózł mężczyzna. Pracownikom wyjaśnił, że będąc z psem na spacerze zauważył młodych chłopców, którzy na jego widok uciekli. W miejscu, gdzie wcześniej byli młodzieńcy zobaczył zakrwawionego jeża. Postanowił pomóc zwierzęciu i zawiózł go do ośrodka. Z relacji mężczyzny wynikało, że sytuacja miała mieć miejsce na nieużytkach znajdujących się w okolicach Zamościa.

Jeż wraca do zdrowia. Natomiast sprawców, którzy w okrutny sposób okaleczyli bezbronne zwierzę poszukują mundurowi. Ustalają również miejsce i okoliczności popełnienia tego przestępstwa. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, jeśli ktoś znęca się ze szczególnym okrucieństwem grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogliby pomóc w odnalezieniu sprawców, do wszystkich którzy posiadają wiedzę na temat okoliczności związanych z tą sprawą i prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zamościu pod numerem telefonu 84 677-14-22 (od 7.30 do 15.30) lub całodobowo: 84 677-14-17 lub 84 677-14-62. Wszelkie informacje można przekazywać także drogą mailową: [email protected]

Źródło: KP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments