Zamość: Bestialskie zachowanie nastolatków! Wydłubali oczy jeżowi!

0
948
Fot.Stowarzyszenie Leśne Pogotowie – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich/ Facebook

Stowarzyszenie Leśne Pogotowie – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich, poinformowało na swoim profilu facebookowym o wstrząsającym zachowaniu młodych ludzi z okolic Zamościa, którzy znęcali się nad młodym jeżem. Grupa nastolatków wydłubała bezbronnemu zwierzęciu oczy za pomocą zapałek. Jeża uratował mężczyzna, który był świadkiem zdarzenia. Sprawcy bestialskiego czynu na jego widok uciekli, do tej pory nie udało się ich ustalić. Mężczyzna zabrał zranione zwierzę do samochodu i przywiózł do znajdującego się pod Jabłonną (pow. lubelski) Leśnego Pogotowia.

Był sobie mały jeż. Jeż nikomu nie wchodził w drogę, był bardzo pożyteczny – zjadał owady, małe gryzonie. Dopiero uczył się dorosłego życia. Niestety na swojej drodze spotkał znudzonych, młodych “ludzi”, którzy zrobili sobie z małego jeża żywą zabawkę. Dziwnie zachowującą się grupkę zauważył Pan wychodzący z psem na spacer i uratował malucha.“- napisali 4 września na swoim profilu FB członkowie “Leśnego Pogotowia”.

Chora zabawa zakończyła się dla jeża wydłubanymi zapałkami oczami – jedna nadal tkwiła w oku. Zwierzak jest bardzo agresywny i nerwowy. Wyraźnie pozostał ślad w jego psychice. Już nigdy nie opuści ośrodka.

Po kilkunastu dniach od zdarzenia – pracownicy ośrodka poinformowali, że rany jeża goją się bardzo ładnie.

“Maluch ma apetyt i coraz lepszy humor – często wychodzi z domku. Codzienna praca i wspólne spacery przynoszą efekty – ufa nam coraz bardziej. Niestety rany w psychice są głębokie i jeż nadal na każdy obcy hałas i dotyk reaguje bardzo nerwowo i agresywnie. Próbujemy połączyć go z resztą naszych kolczastych podopiecznych ale… to będzie wymagało dużo czasu i cierpliwości. Postępy jednak są i to cieszy.” – relacjonują opiekunowie zwierzęcia.

Sprawców ataku na jeża jak dotąd nie udało się ustalić. Stowarzyszenie Leśne Pogotowie w środę złożyło zawiadomienie do policji o popełnieniu przestępstwa.

Wszyscy, którzy mają wiedzę na temat zajścia proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zamościu.

Przypomnijmy, że znęcanie nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments