Wkrótce jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Nie wolno dotykać szczepionek!

0
398
W dniach od 20 do 25 września 2019r. na terenie całego województwa lubelskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay

W dniach od 20 do 25 września 2019r. na terenie całego województwa lubelskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepionka zostanie zrzucona przy użyciu samolotów w ilości 20-30 dawek na 1 km2. Zrzuty obejmują kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo-plastykowy wielości około 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu.

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o niepodnoszenie szczepionek z ziemi. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa, lub skaleczenia skóry należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem.

Warto wiedzieć, że przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę. Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

Termin akcji może ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Informacje na temat akcji będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie: www.wiw.lublin.pl

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments