Uwaga kierowcy. Przygotujcie się na duże utrudnienia na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Okrzei. W związku z trwającym remontem ulicy Okrzei wyłączone z ruchu są dwa pasy jezdni ulicy Piłsudskiego w kierunku Starego Miasta.  Zdjęcia zamieściliśmy poniżej.

Przypomnijmy zakres prac obejmuje m.in.: budowę nowej nawierzchni jezdni o szer. 7 m wraz z obustronnymi chodnikami, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę zatok autobusowych (wraz z montażem nowych wiat przystankowych), budowę nowego kanału kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rzeki Łabuńki, a także budowę nowej sieci oświetlenia ulicznego wraz z wymianą słupów.

Termin realizacji: od 28 lutego 2019 r. do 25 października 2019 r. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Zamościa.

W maju 2019 roku Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk odebrał umowę na dofinansowanie przebudowy ul. Okrzei. Wynosi ono 3 mln 050 zł. Uroczyste wręczenie umów dla samorządów odbyło się 14.05 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Dokumenty odebrali przedstawiciele 14 powiatów ziemskich, jednego miasta na prawach powiatu oraz 36 gmin. Dofinansowanie zostało udzielone na realizację zadań w zakresie remontów, budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowy wręczali: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń oraz poseł na Sejm RP (dzisiaj europoseł) Pani Elżbieta Kruk.

Całkowita wartość zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3323L od km 0+118,25 do km 0+711,80 ulicy Stefana Okrzei w Mieście Zamość” to 4 327 285,76 złotych brutto.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ada

To ślimaki nie wyrobią się do października no chyba że do 2020 roku

irokez

ada – pewna jesteś ?