Zamość: Niebezpieczne skrzyżowanie i szansa na rondo [zobacz film]

2
1697

Na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Żdanowskiej i Krysińskiego w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu często dochodziło do groźnych zdarzeń drogowych. Jest szansa, że wkrótce miejsce to stanie się bezpieczniejsze zarówno dla kierowców, jak i pieszych, w tym dzieci podążających do szkoły. Do Budżetu Obywatelskiego Zamościa na 2020 r. zgłoszony został projekt dotyczący przebudowy istniejącego skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Żdanowskiej i Krysińskiego na skrzyżowanie typu mini – rondo.

Inwestycja dotyczy Osiedla Promyk, ale jest to projekt ogólnomiejski, więc zagłosować na niego mogą wszyscy zamościanie, bez względu na to, które osiedle zamieszkują. Głosowanie w sposób tradycyjny z wykorzystaniem papierowej karty do głosowania będzie odbywać się na zebraniach osiedlowych w terminie od 17 do 26 września 2019 r.

Do 15 września swoje głosy można oddawać przez internet za pośrednictwem strony: budzet24.pl/umzamoscbo/desktop

Wśród projektów osiedlowych, mieszkańcy Osiedla Promyk będą mogli zagłosować też m.in. na projekt dotyczący budowy zatoki parkingowej dla rodziców, którzy przywożą swoje dzieci do Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu. Budowa takiej zatoki (która otrzymała wdzięczną nazwę “Pocałuj i jedź”), zdaniem pomysłodawców, usprawni dowóz dzieci do szkoły oraz ułatwi ich bezpieczne dojście na teren placówki.

Mieszkańcy osiedla “Promyk” mogą także zagłosować na projekt dotyczący remontu chodnika wzdłuż ulicy Żdanowskiej od ul. Sienkiewicza do granicy posesji szkoły – łącznie około 100 m.

Termin zebrania na Osiedlu “Promyk”, podczas którego odbędzie się głosowanie na projekty  BO, wyznaczono na 24 września w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 7 o godz. 17.00.

Do 15 września swoje głosy można oddawać przez internet za pośrednictwem strony: budzet24.pl/umzamoscbo/desktop

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu nagrali spot zachęcający do głosowania na inwestycje, które z pewnością wpłyną na poprawę ich bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

bo og olnomiejski 2019 Zamość: Niebezpieczne skrzyżowanie i szansa na rondo [zobacz film]

 

 

Poprzedni artykułBezpłatne ECHO SERCA – rejestracja trwa
Następny artykułZasnęła jadąc motorowerem
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zamościanin

W UK ronda w takich miejscach wymalowane są farbą olejną, postawione są znaki – koszt nijaki i wszystko się zgadza ;).

Tomasz Krywionek
Reply to  zamościanin

w tym przypadku właśnie proponowane jest mini rondo.