Uroczysta inauguracja roku szkolnego w SP nr 7 – wzruszające słowa gościa zaproszonego w ramach inicjatywy „Przerwany Marsz” 

0
805

Inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w dniu 2 września 2019 r. miała szczególny charakter. Szkoła wzięła udział w projekcie „Przerwany marsz…”. Przedsięwzięcie to zostało zgłoszone przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP, która wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Organizatorzy akcji chcieli, aby pierwszy dzień szkoły stał się okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Na zaproszenie Pani dyrektor Alicji Dubel odpowiedziała Pani Janina Gąsiorowska – honorowa Matka Chrzestna Statku Ziemia Zamojska, absolwentka SP7 i Dziecko Wojny. Po wysłuchaniu niezwykle wzruszającego hymnu „Spieszmy się kochać Polskie Dzieci Wojny!”, Pani J. Gąsiorowska, jeden z ostatnich  świadków tamtych tragicznych dni, opowiedziała społeczności szkolnej, jak przeżyła tamte straszne czasy, jak ukrywała się w lesie i jak wyglądała jej edukacja w domu. Wszyscy w skupieniu i z wielkim podziwem słuchali historii gościa. To niecodzienne spotkanie było próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to, co zrobiły dla Polski podczas okupacji, która naznaczyła ich dzieciństwo.

-Materiał nadesłany

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments