MEMORIAŁ Henryka Grabczaka już jutro w Zamościu [ZAPROSZENIE]

0
467
GAIA

Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Klub Kibica MKS PADWA ZAMOŚĆ i Padwa Zamość zapraszają na Memoriał Henryka Grabczaka. Już jutro (31.08.2019) będzie się działo!!! Mecze rozpoczynają się o godz. 11.00 i 15.00. Wstęp wolny.

Ten turniej ma dla Padwy prestiżowe znaczenie. Upamiętnia bowiem wielką postać, zajmującą chlubne miejsce w historii klubu. Henryk Grabczak (1944-2014) to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych, a następnie I LO, gdzie w okresie 2002-2006 był też wicedyrektorem tej placówki. W latach 70-tych ubiegłego wieku pełnił także funkcję Prezesa Wojewódzkiej Federacji Sportu w Zamościu. Przede wszystkim jednak Patron Memoriału przez wiele lat szkolił grupy młodzieżowe Padwy Zamość, zdobywając z nimi medale Mistrzostw Polski.

W III Memoriale Henryka Grabczaka rywalami żółto-czerwonych będzie drugoligowa SPR Wisła Sandomierz oraz grające w naszej grupie I ligi KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Na dobry początek zespół Marcina Czerwonki spróbuje sforsować Wisłę. Podopieczni Adama Węgrzynowskiego w ubiegłym sezonie byli dosłownie o krok od awansu. Ekipa z Sandomierza wzięła bowiem udział w turnieju barażowym, którego stawką było miejsce w gronie pierwszoligowców. W pierwszym meczu Wisła pokonała Eneę Orlęta Zwoleń 26:22 (12:12), a w decydującym starciu uległa Tytanom Wejherowo 24:30 i to ekipa z Pomorza cieszyła się z awansu. Podobnie jak Padwa, zespół znad Sanu również sparował z mistrzem Australii i Oceanii, przegrywając 24:30 (14:18).

Z pewnością będziemy faworytem tego turnieju, ale do rywali podchodzimy z szacunkiem. Memoriał to nie jest jeszcze gra o ligowe punkty, szlachectwo jednak zobowiązuje. Choćby ze względu na pamięć i piękny życiorys Henryka Grabczaka chcemy oba spotkania wygrać – zapewnia trener Marcin Czerwonka. – Dla mnie natomiast to kolejna okazja do weryfikacji kadry, którą posiadamy. Nie spodziewam się pięknej gry, ale z pewnością zespół zostawi na boisku serce.

Drugim turniejowym przeciwnikiem Padwy będzie KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Zespół Tomasza Radowieckiego i Jacka Wziątka ma już za sobą sporo gier kontrolnych. W VII Memoriale im. Antoniego Weryńskiego w Mielcu stoczyli dwa boje z zespołami z Superligi. W pierwszej potyczce ulegli gospodarzom 24:35 (13:18), a w drugiej Piotrkowianinowi Piotrków Tryb. 18:34 (6:17). Drużyna z Ostrowca grała też z Sydney University Handball, ulegając rywalowi 24:31 (8:14). Przed kilkoma dniami pomarańczowo – czarni wygrali natomiast z Uniwersytetem Radom 33:31 (17:16).Padwa

– KSZO to zespół z młodymi ambitnymi zawodnikami, który kolejny rok będzie występował w praktycznie niezmienionym składzie. Trudno powiedzieć, jaką aktualnie formę prezentują, natomiast zdajemy sobie sprawę, że kibice będą oczekiwać od nas zwycięstwa z nimi zarówno w trakcie memoriału jak i w potyczkach ligowych – mówi kapitan Padwy Szymon Fugiel.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments