W Zamościu powstanie ośrodek historii łowiectwa

0
377
Fot. UM Zamość

Podpisano (28.08.) porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Zamość i Polskim Związkiem Łowieckim, Zarząd Okręgowy w Zamościu.

Porozumienie dotyczy współpracy partnerskiej w zakresie realizacji przedsięwzięcia pn. „Ośrodek edukacji ekologicznej, strzelectwa i historii łowiectwa Zamojszczyzny”. Placówka ma powstać na bazie obiektów obecnego Domu Dziecka przy ul. Źródlanej 1A. Teren wokół zalewu miejskiego będzie zagospodarowany w taki sposób, by ochronić cenne przyrodniczo siedliska, gdzie żyją rzadkie gatunki flory i fauny.

To inicjatywa ważna dla nas – myśliwych i dla całego społeczeństwa. Myślę, że ten teren zasługuje, by objąć go wyjątkową opieką i zagospodarować w sposób, który zagwarantuje, że unikatowe siedliska pozostaną w niezmienionej formie. Z tego co nam wiadomo, las komunalny pochodzi z XVII/XVIII wieku, historia terenu jest duża, ale jednocześnie mamy też swoją bogatą historię i tradycje łowiectwa na Zamojszczyźnie, co zechcemy prezentować w ośrodku – wyjaśnia Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu Wojciech Adamczyk.

Utworzenie centrum edukacyjno – muzealnego jako placówki edukacji przyrodniczej w połączeniu z pobliskimi obiektami strzelectwa sportowego, pozwoli na udostępnienie tego terenu większej liczbie osób i wykorzystanie go w celach sportowo rekreacyjnych, społecznych i edukacyjnych.

źródło: UM Zamość

 

 

 

Poprzedni artykułBezpłatne USG dla dzieci
Następny artykułDwa nieszczęśliwe wypadki podczas prac rolniczych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments