UWAGA kierowcy! Wyścig kolarski utrudni ruch na ulicach Zamościa

0
608
zdjecie ilustracyjne, Fot. Pixabay
GAIA

Klub Sportowy „Agros” Zamość informuje, że już w najbliższą sobotę (31.08.2019r.) część ulic w Zamościu będzie czasowo zamknięta. W mieście po raz kolejny odbędzie się Kryterium Uliczne „ II Memoriał Kazimierza Kowalczyka”.  

W związku z organizacją wyścigu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Kryterium odbędzie się przy ruchu całkowicie zamkniętym, w godzinach 14.00 – 19.30. Zamknięte będą ulice: Królowej Jadwigi, Dzieci Zamojszczyzny, Śląska, Kopernika. 

Wyścig jest organizowany w celu uczczenia pamięci pochodzącego z Zamościa znakomitego trenera Kazimierza Kowalczyka (1931 – 2016). W 1958 roku wywalczył tytuł mistrza okręgu lubelskiego w jeździe indywidualnej na czas. W swojej wieloletniej karierze trenerskiej wychował wielu świetnych kolarzy. Szkolił m.in. mistrzów Polski, uczestników Wyścigu Pokoju i członków drużyny olimpijskiej W ostatnich latach swej pracy szkoleniowej związał się z sekcją kolarską lubelskiego Elpisu. W 2013 roku za całokształt działalności sportowej Kowalczyk został uhonorowany Nagrodą Miasta Lublin.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments