Zamość: Policyjna grupa “Speed” skutecznie ściga piratów drogowych

0
904
Fot. Policja

W miniony weekend w Zamościu kolejnych 11 kierowców straciło uprawnienia za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 50 km/h od dopuszczalnej. W Lublinie tylko w piątek policjanci z komendy miejskiej zatrzymali z tego powodu 20 praw jazdy. W większości przypadków kierowcy zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów działających w grupie „Speed”. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

W piątek w Lublinie policjanci ruchu drogowego skontrolowali 364 kierujących w tym  292 z powodu przekroczenia prędkości. 20 kierujących straciło uprawnienia z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości  o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W niedzielę policjanci z ruchu drogowego zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w terenie zabudowanym na licznikach aut, którymi się poruszali mieli powyżej 100 km/h. W m. Michalów czterech kierujących znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość. Najwięcej bo 127 km/h miał 23-letni mieszkaniec gm. Ostrówek kierujący BMW, z niewiele mniejszą prędkością – 113 km/h poruszał się seatem 26-latek z gm. Sułów. Prędkość o ponad 50 km/h w Michalowie przekroczyli również 27-latek z gm. Radecznica siedzący za kierownicą skody oraz 26-latek z gm. Turobin poruszający się seatem. Tego samego dnia policjanci w Sitańcu zatrzymali również, 29-latka z gm. Zamość, który kierując BMW poruszał się z prędkością 124 km/h, a w m. Zwódne 32-latka z tej samej gminy, który na liczniku volvo miał 105 km/h. Ponadto policjanci w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej zatrzymali do kontroli drogowej 35-latka z gm. Zamość, który jak się okazało za zbyt szybką jazdę posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę natomiast czterech kierujących na 3 miesiące pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Policyjny radar w m. Komarów Dolny zmierzył prędkość z jaka poruszał się 28-letni kierujący samochodem m. Skoda. Wynik wskazał, ze na liczniku w terenie zabudowanym miał 104 km/h. Podobną prędkość – 107 km/h zmierzył radar w Komarowie Osada, tym razem z taką prędkością poruszał się volvo 33-latek z gm. Hrubieszów. Natomiast w Łabuniach 22-latek z gm. Kutno siedzący za kierownicą samochodu m. Renault w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h. A w Jatutowie 43-latek z Katowic motocyklem m. Yamaha w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Kierujący, których prędkość jazdy została zmierzona przez policyjne radary na 3 miesiące stracili uprawnienia, za popełnione wykroczenia otrzymali również mandaty i 10 punktów karnych. 

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. I ponawiają apele o rozwagę za kierownicą oraz przestrzeganie przepisów.

źródło: KM Policji w Zamościu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments