w , ,

Poparcie Premiera Gowina dla kandydatów PiS

- reklama-

Przed zamojskim Ratuszem odbyła się prezentacja czworga kandydatów PiS do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Kandydatów na przyszłych parlamentarzystów przedstawił Wicepremier Jarosław Gowin, który nie po raz pierwszy gościł w Zamościu.

„Stawką w nadchodzących wyborach, jest pogłębienie tych zmian, które wprowadzaliśmy w ciągu ostatnich 4 lat jako rząd Prawa i Sprawiedliwości, jako rząd Zjednoczonej Prawicy. Przyjechałem tutaj, aby poprzeć drużynę Zjednoczonej Prawicy” – powiedział Jarosław Gowin.

Wśród kandydatów z Okręgu nr 7 (chełmsko-zamojskiego) wystartują m.in.:

Anna Dąbrowska – Banaszek – kandyduje z ostatniego miejsca listy PiS (nr 24) – mieszka i pracuje w Chełmie. Jest lekarzem internistą, alergologiem i pulmonologiem. Zawodowo związana ze szpitalem w Chełmie.
„Bliskie mojemu sercu są sprawy ochrony zdrowia. Wiem, że system ochrony zdrowia nie funkcjonuje najlepiej i chciałabym uczestniczyć w jego zmianie„ – powiedziała dr Anna Dąbrowska Banaszek. W swoim programie, poświęca uwagę także osobom z niepełnosprawnością. Postuluje, aby osoby niepełnosprawne zostały objęte opieką już w chwili rozpoznania niepełnosprawności. Pacjent i jego rodzina nie powinni zostać sami z problemem.
Kandydatka upatruje rozwój Lubelszczyzny w nowych inwestycjach, rozwoju infrastruktury.

Lucjan Cichosz – obecny Poseł na Sejm, pochodzi z Żółkiewki. W najbliższych wyborach startuje z pozycji nr 8 na listach PiS Okręgu nr 7.

- reklama-

Marcin Romanowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Startuje z nr 7 list PiS w nadchodzących wyborach. Jest prawnikiem, wykładowca akademickim.„Koncentruję się na kwestiach dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej oraz informatyzacji Wymiaru Sprawiedliwości. Bardzo się cieszę, że tu w Zamościu będziemy tworzyć sądowe centrum informatyczne.” – prosząco o zaufanie, powiedział Wiceminister.

Wspomniane centrum miałoby powstać w ciagu najbliższych kilku lat. Został juz podpisany w tej sprawie list intencyjny pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a Miastem Zamość. Miałoby ono zapewnić miejsca pracy dla młodej i wykwalifikowanej kadry technicznej, zwiększenie zapotrzebowania na specjalistyczne usługi informatyczne, pobudzenie regionalnego rynku informatycznego, wzrost zapotrzebowania na nowe usługi wśród mieszkańców, wykorzystanie potencjału lokalnego szkolnictwa akademickiego i zawodowego;, rozwój innowacyjnych usług i gałęzi gospodarki, wzrost prestiżu miasta.

Wiceminister postuluje także decentralizacje władzy przez rozlokowanie instutucji państwowych poza Warszawą. 

Konrad Sawicki – Doktor nauk społecznych, doradca Wojewody Lubelskiego, Radny Województwa Lubelskiego. Prawo i Sprawiedliwość. W najbliższych wyborach nr 15 na liście PiS w Okręgu nr 7.
„Pokazujemy, że dotrzymaliśmy słowa, zrealizowaliśmy obietnice. (…) chcemy razem z mieszkańcami Lubelszczyzny ten region rozwijać” – powiedział Konrad Sawicki. Kandydat wskazał, że tylko w tym roku ponad 500 milionów trafiło na rozwój dróg lokalnych Lubelszczyzny, w ciągu ostatnich kilku lat miliardy przeznaczono na programy socjalne w naszym regionie.

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kwota wolna

No to wiadomo na kogo nie głosować

Co myślisz?

Napisane przez Ewa Stawna

68 153577 Kompletnie pijany motorowerzysta uciekał przed policją przez pole

Kompletnie pijany motorowerzysta uciekał przed policją przez pole

69372504 473972503158641 1059950653947772928 n Zamość: Jedna z głównych ulic miasta zamknięta dla ruchu! Wyznaczono objazdy.

Zamość: Jedna z głównych ulic miasta zamknięta dla ruchu! Wyznaczono objazdy.