Przed zamojskim Ratuszem odbyła się prezentacja czworga kandydatów PiS do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Kandydatów na przyszłych parlamentarzystów przedstawił Wicepremier Jarosław Gowin, który nie po raz pierwszy gościł w Zamościu.

„Stawką w nadchodzących wyborach, jest pogłębienie tych zmian, które wprowadzaliśmy w ciągu ostatnich 4 lat jako rząd Prawa i Sprawiedliwości, jako rząd Zjednoczonej Prawicy. Przyjechałem tutaj, aby poprzeć drużynę Zjednoczonej Prawicy” – powiedział Jarosław Gowin.

Wśród kandydatów z Okręgu nr 7 (chełmsko-zamojskiego) wystartują m.in.:

Anna Dąbrowska – Banaszek – kandyduje z ostatniego miejsca listy PiS (nr 24) – mieszka i pracuje w Chełmie. Jest lekarzem internistą, alergologiem i pulmonologiem. Zawodowo związana ze szpitalem w Chełmie.
„Bliskie mojemu sercu są sprawy ochrony zdrowia. Wiem, że system ochrony zdrowia nie funkcjonuje najlepiej i chciałabym uczestniczyć w jego zmianie„ – powiedziała dr Anna Dąbrowska Banaszek. W swoim programie, poświęca uwagę także osobom z niepełnosprawnością. Postuluje, aby osoby niepełnosprawne zostały objęte opieką już w chwili rozpoznania niepełnosprawności. Pacjent i jego rodzina nie powinni zostać sami z problemem.
Kandydatka upatruje rozwój Lubelszczyzny w nowych inwestycjach, rozwoju infrastruktury.

Lucjan Cichosz – obecny Poseł na Sejm, pochodzi z Żółkiewki. W najbliższych wyborach startuje z pozycji nr 8 na listach PiS Okręgu nr 7.

Marcin Romanowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Startuje z nr 7 list PiS w nadchodzących wyborach. Jest prawnikiem, wykładowca akademickim.„Koncentruję się na kwestiach dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej oraz informatyzacji Wymiaru Sprawiedliwości. Bardzo się cieszę, że tu w Zamościu będziemy tworzyć sądowe centrum informatyczne.” – prosząco o zaufanie, powiedział Wiceminister.

Wspomniane centrum miałoby powstać w ciagu najbliższych kilku lat. Został juz podpisany w tej sprawie list intencyjny pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a Miastem Zamość. Miałoby ono zapewnić miejsca pracy dla młodej i wykwalifikowanej kadry technicznej, zwiększenie zapotrzebowania na specjalistyczne usługi informatyczne, pobudzenie regionalnego rynku informatycznego, wzrost zapotrzebowania na nowe usługi wśród mieszkańców, wykorzystanie potencjału lokalnego szkolnictwa akademickiego i zawodowego;, rozwój innowacyjnych usług i gałęzi gospodarki, wzrost prestiżu miasta.

Wiceminister postuluje także decentralizacje władzy przez rozlokowanie instutucji państwowych poza Warszawą. 

Konrad Sawicki – Doktor nauk społecznych, doradca Wojewody Lubelskiego, Radny Województwa Lubelskiego. Prawo i Sprawiedliwość. W najbliższych wyborach nr 15 na liście PiS w Okręgu nr 7.
„Pokazujemy, że dotrzymaliśmy słowa, zrealizowaliśmy obietnice. (…) chcemy razem z mieszkańcami Lubelszczyzny ten region rozwijać” – powiedział Konrad Sawicki. Kandydat wskazał, że tylko w tym roku ponad 500 milionów trafiło na rozwój dróg lokalnych Lubelszczyzny, w ciągu ostatnich kilku lat miliardy przeznaczono na programy socjalne w naszym regionie.

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kwota wolna

No to wiadomo na kogo nie głosować