Zderzenie ciężarówki, osobówki i dostawczaka

0
504
GAIA

CIĘŻARÓWKA, AUTO OSOBOWE I DOSTAWCZE ZDERZYŁY SIĘ NA DK-74

Niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego w m. Płoskie. Na biegnącej przez tę miejscowość drodze krajowej nr 74, 43-letni kierowca ciężarówki uderzył w tył osobowego opla, który następnie uderzył w samochód dostawczy. Na dalsze badania do szpitala został przewieziony 42-letni kierujący osobówką. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci. Pamiętajmy o konieczności zachowania ostrożności na drodze!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartek (22 sierpnia) na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Płoskie. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący pojazdem ciężarowym marki Daf 43-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego uderzył w tył opla astry. Następnie w wyniku uderzenia opel przesunął się i uderzył w dostawczego opla movano. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia była prędkość, z jaką poruszał się kierujący ciężarówką.

Do szpitala na dalsze badania został przewieziony kierujący osobowym oplem, 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Na szczęście nie odniósł on poważniejszych obrażeń.

Wykonane badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący biorący udział w kolizji byli trzeźwi. Ponadto podczas kontroli wymaganych dokumentów okazało się, że samochód ciężarowy nie posiada ważnych badań technicznych, wiec nie powinien w ogóle uczestniczyć w ruchu drogowym.

Apelujemy o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że prędkość, z jaką się poruszamy, zachowanie, wykonywane manewry mają wpływ nie tylko na nasze bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Dlatego też zawsze należy dostosować swoje zachowanie na drodze do panujących warunków, przewidywać mogące wystąpić zagrożenia oraz poruszać się z prędkością, która pozwoli na szybką i bezpieczną reakcję.

Źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments