Będą Pandy w zamojskim ZOO – umowa podpisana

5
1705

Chińskie miasto Ya’an będzie nowym miastem partnerskim Hetmańskiego Grodu. Dzisiaj (23 sierpnia) w zamojskim ratuszu odbyło się spotkanie władz Zamościa z władzami miasta Ya’an, podczas którego podpisano list intencyjny dotyczący współpracy. Jej owocem mają być.. pandy wielkie, które przyjadą z Chin i zamieszkają w zamojskim ogrodzie zoologicznym.

Na pomysł sprowadzenia do Zamościa pary pand wielkich i uatrakcyjnienia w ten sposób zamojskiego ZOO, wpadł przed dwoma laty Wiceprezydent Zamościa Andrzej Zastąpiło. Swoją pomoc w zrealizowaniu tego pomysłu zaoferowała Marszałek Beata Mazurek. Dzięki nawiązanym przez nią kontaktom doszło do współpracy Zamościa z miastem Ya’an, gdzie hodowane są pandy wielkie. Współpraca ta została przypieczętowana przyjazdem do Zamościa delegacji z miasta Ya’an i podpisaniem listu intencyjnego. Dzięki zawartemu porozumieniu w zamojskim ZOO zamieszkać ma para pand. Jedna z nich nosić będzie imię Beata na cześć Beaty Mazurek.

Poniżej relacja wideo ze spotkania władz Zamościa z władzami miasta Ya’an.

5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Z Orzeszkowej

Nie ma pieniedzy w ‘Zamojskim ZOO’ na Orla Bielka, ktorego bylem sponsorem, a sa na chinskie ‘Pandy”!! Zrozum to!!! Chore decyzje!! Ulica : Grecka, Zeromskiego i Pl. Sefanidesa rozypuja sie!!! A tu !! Nie ich pieniadze!!

Z Biszczy

Jak to dojdzie do skutku to przez dwa lata nie 200000 a 400000 tyś rocznie zwiedzających .To dla tego orla wystarczy padliny na 50 lat . A tak szczerze to przyjazd Pand i pobyt to jak 10 krotny przyjazd Trampa i Putina w jednym tygodniu do Biszczy . ludzie się mocno zdziwią , nawet będą zazdrościć .

borg

Panda – Mazureek w kampanii to się zgadza

wstyd

A Mazurkowa dalej robi kampanię nie na swojej pracy??