Uroczyste otwarcie i poświecenie nowego bloku TBS w Zamościu [DUŻO ZDJEĆ]

10
2867

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zamościu zakończyło budowę drugiego budynku wielorodzinnego przy ul. Chłodnej 9 w Zamościu. W ramach inwestycji powstały 34 wykończone „pod klucz” lokale mieszkalne o powierzchni ok. 40 m² każde. Dziś (22 sierpnia) odbyło się uroczyste oddanie do użytku oraz poświęcenie nowego budynku mieszkalnego. Od września blok będzie zamieszkały.

Właśnie dobiegła końca inwestycja, której realizację rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, jest to kontynuacja polityki mieszkaniowej Miasta Zamość oraz realizacja celów, do jakich została powołana nasza spółka, a mianowicie – zaspokajania potrzeb mieszkaniowych mieszkańców naszego miasta. – mówiła Magdalena Godek, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zamościu. – W bloku, który dzisiaj oddajemy znajdują się 34 mieszkania, w większości są to mieszkania 2 – pokojowe o powierzchni 40m² z aneksem kuchennym i o powierzchni 55 m² z odrębną kuchnią. Wszystkie mieszkania są wykończone „pod klucz”, rozmieszczone są w trzech klatkach, na 4 kondygnacjach. 

Wykonawcą zadania, wyłonionym w przetargu, była firma: PR-BUD Robert Kycko z gm. Zamość. Wartość inwestycji wyniosła ok. 5 mln zł. Sfinansowana została częściowo ze środków z budżetu miasta, częściowo z wpłat dokonanych przez przyszłych najemców (tzw. partycypacji) oraz przy udziale kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego udzielonego w ramach rządowego programu Wspierania Budownictwa Mieszkaniowego.

Najemcy do swoich nowych mieszkań wprowadzą się już na początku września.

Przypomnijmy, że jest to już siódmy z kolei budynek wielorodzinny wybudowany przez TBS. Wcześniej spółka postawiła 5 bloków przy ul. Lipskiej (łącznie 207 mieszkań) oraz jeden przy ul. Chłodnej. Z uwagi na to, że zapotrzebowanie na mieszkania jest wśród mieszkańców Zamościa znacznie większe, władze Miasta wraz z TBS-em już planują budowę kolejnych.

– Na poniedziałkowej sesji wystąpimy z projektem przekazania TBS-owi kolejnych działek pod budowę mieszkań – zapowiedział Prezydent Andrzej Wnuk. – Mam nadzieję, że radni będą mu przychylni – dodał

Mieszkania oferowane przez TBS przeznaczone są do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych głównie młodych rodzin z dziećmi oraz osób zmieniających miejsce zamieszkania w związku z podjęciem pracy, które nie posiadają możliwości finansowych na zakup własnego lokalu, bądź zdolności kredytowej na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Najemcy muszą wnieść tzw. partycypację w wysokości 25 proc. kosztów inwestycji. Czynsz w mieszkaniach TBS jest znacznie niższy niż w budownictwie komercyjnym i wynosi 11 zł za m².

- reklama-
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trzustka prezesa

Czy w tym kraju nic nie może wydarzyć się bez obecności klechy?

logika

No nie moze.za nic!!! Dinozaury byly „nie poswiecone”,to wyginely. Tylko nie moge pojac,jak komunistyczne molochy jeszcze sie trzymaja,choc ochlapane kropidlem nie byly? Ja dom postawilam i tez klechy nie bylo,wiec ubezpieczylam go.

Konrad

Głowy spuszczone jak na podrzebie

x754

Klecha pochlapał ,więc się będzie wszystko trzymało.Alleluja i do przodu jak powiadał biskup Piecyk.

mieszkaniec
Reply to  x754

hahaha jak nie pochlapie to nie pojedzie ….kapłan

Andrzej

a na Lipskiej bloki nie poświęcone okna się sypią ale komisja twierdzi że dobre a im w domu też przemarzają, w piwnicach grzyb, klatki 12 lat nie malowane może by chciaż poświęcić

Beata
Reply to  Andrzej

Nie ma się co dziwić, skoro postawili je na tak podmokłym terenie.

ja

ale ksiedza proboszcza to wy szanujcie

patrzący na ręce

Super sprawa ładne mieszkania i to są przyszli lokatorzy cały komplet na oddaniu bloku? widać tłumy, 34 mieszkania i nikt nie został zaproszony z przyszłych mieszkańców czy może to już wszyscy co na zdjęciu podzielili mieszkania na wynajm ciekawa sytuacja ;/

huver

Pasibrzuch był, a ile wziął? Podobno jak biskup nawiedza parafie, to koperta powinna być stojaca,.