Zamość: Przed nami XVI Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej

0
746
Fot. archiwum NKZ
GAIA

Już po raz 14. na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 23 sierpnia. Organizatorem przeglądu, jak co roku, jest Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”, przy którym działa Nieetatowa Orkiestra Wojskowa, we współpracy z 3 Batalionem Zmechanizowanym z Zamościa. Przedsięwzięcie organizowane jest dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zamość oraz Powiatu Zamojskiego/

W tegorocznych występach, wezmą udział muzycy: Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa, Nieetatowej Orkiestry Wojskowej z Zamościa, Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sitna. Orkiestry paradnie wejdą na Rynek Wielki o godzinie 16.00.

Dzień później, 26 sierpnia o godz. 10 na Rynku Wielkim odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Krakowa.

Nieetatowa Orkiestra Wojskowa została utworzona przez Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami” w roku 2002 po rozwiązaniu Wojskowej Orkiestry Garnizonowej w Zamościu. Orkiestra funkcjonuje przy Klubie Batalionowym w Zamościu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jest to jedyna Nieetatowa Orkiestra Wojskowa w Polsce. Muzycy zabezpieczają oprawę muzyczną uroczystości państwowych, wojskowych i religijnych w Zamościu i okolicy. Orkiestra koncertowała także poza granicami kraju, w Słowacji i w Bułgarii. W ciągu roku Orkiestra występuje około 30 razy. W składzie Nieetatowej Orkiestry Wojskowej grają byli żołnierze Orkiestry Wojskowej z Zamościa, a także uczniowie i studenci szkół muzycznych.

2019 plakat orkiestra Zamość: Przed nami XVI Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments