Już 39 lat doświadczenia.

1
535
GAIA

Szkoła Policealna Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisławy Leszczyńskiej w Zamościu rozpoczęło swą działalność w 1980 roku. Od tamtej pory wykształciło wielu znakomitych specjalistów w dziedzinie medycyny. Swoją szansę mają kolejne pokolenia.

Obecne Medyczne Studium Zawodowe w pierwszym roku funkcjonowania kształciło w specjalności: Ochrona Zdrowia i Pielęgnowanie Chorych. Uczyli się tu przyszłe: pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, technicy BHP. Otwierano nowe kierunki kształcenia w zawodach medycznych, przybywało uczniów i absolwentów. Do chwili obecnej szkołę opuściło ponad 5 tys. absolwentów. 

SP-MSZ to szkoła z tradycjami i doświadczeniem w zakresie kształcenia w zawodach medycznych. Zmian jakie zaszły na przestrzeni 39 lat istnienia szkoły, także było wiele. Szkoła zyskała m.in. samodzielną i stałą siedzibę przy ul. Partyzantów 20 w Zamościu, którą rozbudowano i dostosowano do potrzeb placówki edukacyjnej. Pod tym adresem przyjmujemy kolejne osoby zainteresowane zdobywaniem zawodu w Studium.

W zależności od kierunku, nauka w MSZ trwa od 1 roku do 2,5 lat w systemie semestralnym. Zajęcia odbywają się w bardzo dobrze wyposażanych salach wykładowych i pracowniach przedmiotowych, z wykorzystaniem nowoczesnych technik prezentacji oraz specjalistycznego sprzętu. Szkoła zapewnia słuchaczom naukę języka angielskiego zawodowego, migowego i informatyki. Jest też wyjątkowo zaangażowana w pracę na rzecz wolontariatu. W szkole działają koła zawodowe, sportowe, samorząd szkolny. Uczniowie mają szansę na rozwijanie zdolności i zainteresowań. Biorą oni udział w konkursach, turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, zajmując czołowe miejsca. 

Dla uczniów kształcących się na profilu technika masażysty i technika usług kosmetycznych prowadzimy bezpłatne kursy z certyfikatem w zakresie: 

  • Kompleksowej terapii przeciwobrzękowej,
  • Masażu tkanek głębokich, masażu kamieniami wulkanicznymi,
  • Tapingu medycznego, orientalnego masażu pałeczkami bambusowymi,
  • Kosmetycznego masażu modelującego, masażu oddechowego.

Niewątpliwymi atutami Medycznego Studium Zawodowego są: wykwalifikowana i przyjazna kadra pedagogiczna, nowoczesne pracownie i laboratoria przedmiotowe, centrum multimedialne i biblioteka.

Bardzo ważne jest dla nas wykształcenie na wysokim poziomie przy uszanowaniu tradycji naszego Studium. Wiemy, że pracowitość, indywidualne podejście do uczniów i przyjazna atmosfera w szkole dają najlepsze efekty. Potwierdzeniem tego są wysokie wyniki zdawalności egzaminów zawodowych – mówi Bogumiła Roziewcz, dyrektor Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu. Wysokie umiejętności naszych absolwentów znajdują uznanie wśród pracodawców w kraju i zagranicą. Kształcimy profesjonalistów, a nie „kolekcjonerów” świadectw ukończenia szkoły. 

Szkoła kształci w takich zawodach jak: technik elektroradiolog, technik masażysta, technik farmacji, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych czy terapeuta zajęciowy. Miejsc, w których są poszukiwani tacy specjaliści, jest mnóstwo także za granicą. 

Nasza szkoła przyznaje stypendia za wyniki w nauce. Równolegle, jako jedyna szkoła zawodowa medyczna, bierzemy udział w programie „Lubelska kuźnia talentów 2016-2020”, realizowanym przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Jest to program skierowany do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Uczniowie za wyniki ich pracy w pierwszym roku nauki otrzymują stypendia w kwocie 400 zł miesięcznie przez cały rok. Do chwili obecnej ze stypendium skorzystało ponad 30 uczniów naszej szkoły – mówi dyrektor Bogumiła Roziewcz.

Na kierunki kształcące w zawodach: technik elektroradiolog, technik masażysta, technik farmacji, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych czy terapeuta zajęciowy trwa jeszcze rekrutacja na rok 2019/2020. 

-Materiał Partnera

do artykulu Już 39 lat doświadczenia.

 

 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz

Nie ma czegoś takiego jak technik farmacji