Nowe przystanki w Zamościu

24
5831

W ramach planowanej przebudowy ulicy Lubelskiej od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego powstaną nowoczesne przystanki oraz ławki, które zostały zaprojektowane wyłącznie z myślą identyfikacji Miasta Zamość z obiektami użyteczności publicznej.

Wspomniane przystanki swoją konstrukcją nawiązują bezpośrednio do loga „Zamość Twierdza otwarta”, tworząc tym samym spójną całość przekazu wizerunkowego miasta.

Przystanek zostanie wykonany ze stalowej konstrukcji kratowej poszytej płytami kompozytowymi wraz z szybą ze szkła hartowanego laminowanego VSG ESG 2x 88,2 mm. Przystanek zostanie wyposażony w wewnętrzne oświetlenie oraz podświetlenie numeru przystanku.

Dodatkowym udogodnieniem jakie projektant przewidział jest zastosowanie elektronicznej tablicy informacyjnej, która na bieżąco będzie wyświetlała rozkłady jazdy autobusów. W ramach inwestycji projektant zaprojektował również ławki, które bezpośrednio nawiązują do projektowanych przystanków, tak aby wszystko tworzyło jedną spójną całość.

 

 

Ławki zostaną wykonane z laminatu na bazie żywicy poliestrowej i epoksydowej, zbrojonej włóknem szklanym. Projektowane ławki zostaną wykonane z materiału niepalnego oraz odpornego na UV. W jednym zestawie znajdują się trzy ławki o poszczególnych charakterystykach: ławka koloru czerwonego o wysokości 45cm i szerokości siedziska 45cm, ławka  koloru o wysokości 35cm i szerokości siedziska 35cm oraz ławka koloru o wysokości 27cm u szerokości siedziska 27cm.

Projektantem przystanków oraz ławek jest Pan Damian Łokaj, który z ramienia firmy MaKo Consulting wykonał opracowanie mające na celu stworzenie nowej wizytówki Miasta Zamość. 

źródło: Mako Consulting

Poprzedni artykułTrzech pijanych mężczyzn jechało BMW, wypadli z drogi. Nie wiadomo, który z nich kierował
Następny artykułNajgorętsza para operetkowa w Polsce zaśpiewa w Zamościu!
Subscribe
Powiadom o
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TORRES20400

Niepraktyczne, nie dostosowane, formalnie nie wybronienia. Ogólnie nieśczęście.

Żul

O!! Nawet będzie się gdzie przespać! SUPER!

roman 2

Czas wieś odchamić ? Spoko ok.

Anonimowo

Dużym plusem będą tablice z rozkładem jazdy. Obecnie przystanek nr 153 wygląda jak ciuchland szkoda, ze nikogo to nie obchodzi.
https://www.google.pl/maps/@50.7339735,23.2506971,3a,17.4y,60.63h,88.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1sewhGhiYF4SqCRRGgldB7zQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

TORRES20400

Jest to tak prymitywne, że nawet nie wiadomo jak to komentować. Żenada. Stajl rodem z Białorusi (nikogo nie obrażając).

Anonimowo

Do naszej architektury to raczej nie pasuje.

Mx
Reply to  Anonimowo

Wszystko musi pasować do starówki ludzie Zamosc to nie tylko starówka przystanek jest jak rzeźba i na pewno jak powstana staną się faktem medialnym który dodatkowo miasto wypromuje

wiesz kto

dopuść do żłoba to Ci cccp będą wypominać . Od XXII wieku nie uciekniesz filozofie .

TORRES20400

Tępy żłobie. Weź tam sobie, zorganizuj jakąś samoświadomość estetyczną: https://fotoblogia.pl/7751,osobliwe-przystanki-z-terenow-bylego-zsrr

aga

Szkoda, że w projekcie nie ma zabezpieczenia przed ptasimi kolizjami.

lila

Ani się przed wiatrem schronić, ani stanąć swobodnie pod tym, żeby nie stać w tłumie. Niepraktyczne i przesadzone…

Kiedyś to było

Kocham ten naród, jedyne co to tylko narzekać potrafi. Najlepiej zostawić wszystko jak jest, bo teraz każda zmiana głupia i bez sensu.

Katol

A te przystanki będą sprzątane czy brudne jak wszystkie pozostałe w Zamościu. Przystanki to niestety nie wyjątek cały Zamość jest brudny : zaśmiecony , zarośnięty. Brak tu gospodarza, króluje urzędnicze chamstwo i disco-polo

mieszkaniec

świetnie dopasowane do tych lamp obozowych na plantach pospawanych z kawałka blachy i kątownika
koszmarna brzydota to oświetlenie

kalosz

monitoring polecam napierw zainstalowac i poprawic bezpieczenstwo i antywandalizm….

Anonimowo

ludzie to dziwaki wiecznie z niczego nie zadowolone !!!!problem bo sie nie ma gdzie schronic ,albo ze komus kur,,,,a ptaki przeszkadzaja !!!!no patologia w tym zmc dla was to nic nie jest praktycznie wies zascianek itd urodzilo to sie w chlewie i tak pasuje !!!!

Olaf

Po prostu masakra.

Anonimowo

Wygląda naprawdę intersująco, tylko myślę żę nie postoi to zbyt długo w stanie idealnym. Na bank pojawią się ludzie którzy to zepsują czy też zamalują lakierem

Raf

Projekt tragiczny. Projektant zapewne ma znajomości w Urzędzie Miasta, gdyż nikt z choć odrobiną wyczucia smaku nie zaakceptowałby czegoś takiego.

Nina

Jak można zrobić coś takiego takiemu pięknemu renesansowemu miastu, porażka, wstyd. PASKUDZTWO

Tomasz Krywionek
Reply to  Nina

zmiana ników i wysyłanie z tego samego konta to takie trochę słabe 🙂

Czytelnik

Co się tak kłócicie o te przystanki, forma odważna, w biało-czerwonych barwach i można sobie usiąść na Zetce. Niech będzie coś nowego, na miarę czasów, a najważniejsza rzeczą w tym projekcie jest tablica elektroniczna z aktualnie najbliższym autobusem. Problem jest w samym MZK które nie słucha ludzi, tylko prowadzi autobusy jak chce. Ja bym zmienił rozkład jazdy autobusów, żeby z rana było więcej i co 20 minut. Rozkład tragiczny, z Partyzantów (ZDK) na Kilińskiego nie da się zdążyć na ósmą. 9-ka z Partyzantów(ZDK) na przystanek koło Budmatu na Kilińskiego jedzie 25 minut. Trasa jest poprowadzona tragicznie i z rana pakuje się w korek przez Peowiaków, Piłsudskiego i wjeżdża koło przychodni Kilińskiego. Zalicza po drodze wszystkie możliwe światła. Miałem wrażenie, że z jakiejś karuzeli wysiadłem. Po g.15.00 z Sitanca autobus jest co połtora godIny. Bez samochodu nigdzie nie da się zdążyć. Władza cieszy nas błyskotkami, a gdzie Filharmonia, tak szmnie zapowiadana?

Czytelnik

Nie przez Peowiaków, tylko do końca Partyzantów, Łukasińskiego i Piłsudskiego.

Miki

Ja pamiętam stare przystani może nie były ładne ale chronily przed deszczem, słońcem teraz są jakieś szklarnie ani od słońca ani od deszczu nie wspomnę o tym że starszym ludziom nawet na ławkę źle wskoczyć…. Masakra jakaś znowu będą zmieniać haha na co teraz? Pokazowka jak wszystko w mieście kto tym zarządza ścieżki z kamienia droga z kostki ludzie władzy to wszystko powinno być praktyczne a nie tylko ładne, latarnie też jak z Oswiecimia (nie obrażają tego miejsca) ehhh Zamość perła Renesansu