Startuje plenerowe kino na Rynku Wielkim. Co w repertuarze?

1
1803
Fot. CKF "stylowy" w Zamościu

,,Filmowe Lato z Orange na kartę”, czyli bezpłatne plenerowe projekcje filmowe na Rynku Wielkim w Zamościu to jedno z wydarzeń towarzyszących Festiwalowi ,,Spotkania z historią”.

Otwarte pokazy filmów w ramach cyklu „Filmowe Lato z Orange na kartę” odbędą się już 14 sierpnia o 21:00 oraz 15 i 16 sierpnia o 22:00 w scenerii zamojskiej Starówki. Na widzów czekać będą wygodne leżaki, popcorn oraz aż 45 metrów kwadratowych ekranu najwyższej jakości. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest sieć kin Multikino, a sponsorem Orange.

Jakie filmy w ramach „Filmowego Lata z Orange na kartę” będą mieli okazję obejrzeć zamojscy widzowie?

14 sierpnia | Rynek Wielki, godz. 21:00

„Cudowny chłopak”
Reż. Stephen Chbosky, produkcja: USA, Hongkong 2017, czas trwania: 1h, 53’

Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay, młody gwiazdor znakomitego „Pokoju” w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym. Ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie. Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica.

15 sierpnia | Rynek Wielki, godz. 22.00

„Najlepsze najgorsze wakacje”
Reż. Nat Faxon, Jim Rash, produkcja: USA 2013, czas trwania: 1h43’

Pokazywana w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Sundance 2013 komedia nagrodzonych Oscarem scenarzystów „Spadkobierców” oraz producentów „Juno” i „Małej Miss”. Nieśmiały nastolatek Duncan jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z Trentem – nowym partnerem swojej mamy. Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu. Nie dość, że Duncan sam o sobie nie myśli zbyt dobrze, to jeszcze Trent wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Z dna rozpaczy wyciąga go nowopoznany przyjaciel Owen, któremu czasem brak rozsądku, ale na pewno nie brak optymizmu. Owen uczyni Duncana „króla aquaparku“ i sprawi, że będą to jego najlepsze wakacje.

16 sierpnia | Rynek Wielki, godz. 22.00

„Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”
Reż. Wes Anderson, produkcja: USA 2012, czas trwania: 1h34’

Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia.
W rolach dorosłych, stojących na drodze do szczęścia młodziutkiego Romea i nieopierzonej Julii, wystąpiła aktorska śmietanka Hollywood: drwiący ze swojego wizerunku czołowego macho współczesnego kina Bruce Willis, zabawny jak nigdy dotąd dwukrotnie nominowany do Oscara Edward Norton, laureatki nagrody Akademii Tilda Swinton i Frances McDormand, a także stali współpracownicy Andersona: Bill Murray i Jason Schwartzman.

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

mogliby puscic Braci Marx albo Chaplina