Na Starówce obowiązują nowe przepisy. Straż Miejska kontroluje, czy kierowcy stosują się do znaków.

2
1430
Fot. UM Zamość

Na terenie Starego Miasta w Zamościu została wprowadzona “strefa zamieszkania”, pojawiły się odpowiednie znaki drogowe. Straż Miejska kontroluje, czy kierowcy stosują się do nich.

Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, “strefa zamieszkania” jest to obszar obejmujący drogi zawarte pomiędzy znakami D-40 (strefa zamieszkania) i D-41 (koniec strefy). Obowiązują w niej szczególne przepisy ruchu drogowego, tj. ograniczenie prędkości do 20 km/h, piesi i rowerzyści mają pierwszeństwo przed pojazdami, a pojazdy można parkować tylko w miejscach wyznaczonych.

Jak podkreśla magistrat – wprowadzenie strefy ma uspokoić i uporządkować ruch na Starym Mieście.

Wprowadzenie „strefy zamieszkania” jest pierwszym etapem realizacji przyjętego podczas lutowej sesji Rady Miasta, dokumentu pn. „Stare Miasto w Zamościu. Plan Zarządzania Dobrem Światowego Dziedzictwa UNESCO”, który zakłada m.in. ograniczenie ruchu samochodowego na Starym Mieście.

Straż Miejska sprawdza, czy kierowcy stosują się do znaków. Jak widać – nie wszyscy.

zdjęcie wykonano 08.08.2019 r.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Miasto dla turystów – niech im będzie. Tylko przenieście te wszytskie urzędy ze strefy gdzie nie ma być ruchu pojazdów do takiej gdzie będzie parking dla interesanów!

Ok

Na siłę chodzenie z bloczkiem do mandatów i szukanie samochodów źle zaparkowanych na starówce nie wszyscy wiedzą że przepisy się zmieniły i można parkować tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych