Dwa niebezpieczne wypadki z udziałem jednośladów

0
886

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Chomęciskach Małych na przejściu dla pieszych 70-letni rowerzysta potrącony został przez kierującego skodą. W Zamościu na ul. Piłsudskiego kierujący toyotą zderzył się z motocyklistą. Poszkodowani w wypadkach zostali kierowcy jednośladów. Obaj z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 17 w m. Chomęciska Małe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-latek kierujący skodą poruszając się w kierunku Zamościa na przejściu dla pieszych potrącił 70-letniego rowerzystę, który nagle wjechał na jezdnię. W wyniku zdarzenia cyklista doznał obrażeń ciała i w stanie nieprzytomnym zabrany został do szpitala. Kierowca skody był trzeźwy.

Kolejne zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego miało miejsce dziś przed południem na ul. Piłsudskiego. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący toyotą nieudzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 25-latkiem, który kierował motocyklem marki Honda. Ranny w wypadku został kierowca jednośladu, który objęty został medyczną pomocą.

Policjanci wyjaśniają okoliczności obu zdarzeń i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że kierujący jednośladami to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę oraz pasażera chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodu. Rowerzyści i motocykliści na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni. Zdarza się, że kierujący jednośladami wykonują nieoczekiwane manewry na drodze. Dlatego też niezbędne jest zwracanie szczególnej ostrożności na tę grupę użytkowników dróg i stosowanie względem nich zasady ograniczonego zaufania.

Źródło. Zamojska policja

Poprzedni artykułZniszczył wiatę przystankową następnie maskę samochodu, reflektor ale to nie koniec.
Następny artykułZlikwidowali nielegalną produkcję papierosów w Domu Pomocy Społecznej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments