22-latek na widok policjantów dał susa w krzaki

0
560
GAIA

22-letni mieszkaniec Biłgoraja ewidentnie miał coś na sumieniu, bo na widok policjantów, którzy chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej rozpoczął ucieczkę, najpierw jednośladem, a następnie porzucając motocykl i chowając się w krzakach. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14:00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy w miejscowości Aleksandrów prowadzili pomiar prędkości. Zauważyli kierowcę motocykla, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej i przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h, w związku z ujawnionym wykroczeniem podali kierowcy sygnał do zatrzymania. Kierujący jednośladem m-ki KTM na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, jednak mężczyzna nie reagował na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Motocyklista kierował się w stronę Józefowa, następnie wjechał w drogę szutrową, porzucił motocykl i ukrył się w krzakach, gdzie został zatrzymany przez policjantów. Pościg trwał kilka kilometrów.

Jak się okazało motocyklem m-ki KMT kierował 22-letni mieszkaniec Biłgoraja. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a jego jednoślad nie ma aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments