Zamość: Fałszywy urzędnik okradł staruszka. Policja poszukuje złodzieja

0
540
GAIA

Kilkanaście tys. zł stracił 89-latek z Zamościa po wizycie nieznajomego. Oszust podał się za urzędnika i pod pretekstem załatwienia urzędowych spraw, wszedł do mieszkania zamościanina i wykorzystując jego nieuwagę zabrał oszczędności. O zdarzeniu powiadomiono policję. Mundurowi poszukują złodzieja i apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (6 sierpnia) przed południem. Do mieszkania 89-latka zapukał nieznajomy. Mężczyzna podając się za pracownika jednego z miejscowych urzędów, poinformował, że zamościanin może ubiegać się o zapomogę dla seniorów. Jak twierdził nieznajomy, warunkiem otrzymania dotacji było posiadanie oszczędności. Starszy Pan przeświadczony o prawdziwości słów „urzędnika” wskazał mu miejsce ich przechowywania. Po krótkiej konwersacji nieznajomy opuścił mieszkanie 89-latka. Po jego wyjściu zamościanin zorientował się, że wraz z jego wyjściem z mieszkania zniknęły oszczędności. W sumie mężczyzna stracił kilkanaście tysięcy złotych.

Według rysopisu, który zapamiętał 89-latek, nieznajomy to mężczyzna w wieku ok. 40 – 50 lat, wzrostu ok. 170 cm,, okrągły na twarzy, bez zarostu, ubrany na szaro-granatowo.

Mundurowi poszukują złodzieja i apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich naiwności i dobrym sercu. Wchodzą do mieszkania, podając się za pracowników różnych instytucji  oraz podając różne powody wizyty. Gdy są już w mieszkaniu wykorzystują nieuwagę domownika i kradną kosztowności, pieniądze lub inne wartościowe przedmioty. Aby nie paść ofiarą tego typu przestępstwa pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych odwiedzających nasze domostwa. – przestrzegają

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments