Międzynarodowy Wyścig Kolarski – będą utrudnienia w ruchu

0
911
fot.pixabay
GAIA

Po raz kolejny ziemia zamojska i gmina Zamość gościć będzie kolarzy, uczestników 63. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej. 

Zawody, organizowane przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, odbędą się w dniach 7-11 sierpnia 2019r.  W środę 7 sierpnia nastąpi uroczyste otwarcie zawodów, a start ostry do pierwszego etapu będzie miał miejsce około godziny 15.00 przy Szkole Podstawowej w Żdanowie. Następnie kolarze przez Lipsko, Lipsko Polesie pojadą w kierunku Tarnogrodu, aby około godz. 18.30, przez Zawadę i Płoskie, powrócić do Zamościa.

8 sierpnia w czwartek, w godzinach od 10.00 do 12.30, kolarze będą się ścigać na etapie jazdy indywidualnej na czas, któremu patronuje Wójt Gminy Zamość, ze startem i metą przy Szkole Podstawowej w Żdanowie. Ten etap odbędzie się przy całkowitym zamknięciu ruchu na trasie od Żdanowa do Szewni Górnej.

Po południu tego dnia odbędzie się też trzeci etap na dystansie 105,5 km. Start do tego etapu będzie miał miejsce o godzinie 16.00 w Kalinowicach, a trasa przejazdu będzie prowadziła przez Pniówek, Zwódne, Żdanów, Lipsko do Krasnobrodu i Wożuczyna. Około godziny 18.30, przez Jatutów, Wólkę Panieńską, kolarze powrócą do Zamościa. Meta tego etapu znajdować się będzie na ulicy Wyszyńskiego przy hotelu Jubilat.

W dniu 9 sierpnia o godzinie 15.00 kolarze wyruszą na najdłuższy – 160-kilometrowy etap, przez Krynice, Rachanie, Tyszowce, Hrubieszów, Werbkowice, by powrócić na metę przy ulicy Wyszyńskiego w Zamościu około godziny 19.00.

Etap kolejny to wyścig uliczny pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Start i meta tego etapu będzie znajdować się przy ulicy Akademickiej w Zamościu. Zawodnicy na 75-kilometrową trasę wyruszą o godzinie 17.00.

Start ostry do ostatniego 6 etapu będzie miał miejsce w dniu 11 sierpnia o godzinie 10.00 w Łapiguzie w kierunku do Chełma, aby tą samą drogą około godziny 13.00 powrócić do Zamościa. Meta wyścigu oraz uroczyste zakończenie odbędzie się przy ulicy Wyszyńskiego na parkingu hotelu Jubilat. 

Więcej informacji o zawodach znajduje się na stronie organizatora www.lzslublin.pl 

źródło: Urząd Gminy Zamość

fot.pixabay
fot.pixabay
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments