Pościg za “szybkim i wściekłym” 18-latkiem

0
925

Wczoraj 18-latek zabrał samochód znajomego bez jego wiedzy i zgody. W terenie zabudowanym pędził ponad 100 km/h. Gdy nie zatrzymał się do kontroli policjanci ruszyli w pościg. Po kilkukilometrowym pościgu skręcając na posesję, uderzył w drzewo bokiem pojazdu. Następnie zaczął cofać i uderzył w radiowóz. Okazało się, że 18-latek nie ma prawa jazdy. Dodatkowo tester na obecność narkotyków w organizmie dał wynik pozytywny.

W środę po godzinie 16:00 w miejscowości Żółkiewka policjanci z krasnostawskiej drogówki zmierzyli prędkość Audi, które pędziło z prędkością 109 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się do kontroli i uciekał nie reagując na sygnały dźwiękowe i błyskowe. Uciekając pędził ponad 150 km/h. Po kilkukilometrowym pościgu skręcając na posesję, uderzył w drzewo bokiem pojazdu. Następnie zaczął cofać i uderzył w radiowóz, który zatrzymał się za nim. Kierowca ruszył do przodu i zatrzymał samochód na pobliskiej posesji. Następnie wraz z pasażerami podjęli ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego, a dwie będące z nim osoby oddaliły się  w pobliskie zarośla. Okazało się, że 18-latek (mieszkaniec gm. Żółkiewka) nie ma prawa jazdy. Dodatkowo tester na obecność narkotyków w organizmie dał wynik pozytywny.

Wkrótce policjanci zatrzymali pasażerów Audi, którymi okazali się być 18-letnia i 17-letni wychowankowie placówki wychowawczej, za którymi prowadzone były poszukiwania opiekuńcze. Dalsze czynności mundurowych doprowadziły do ustalenia, iż kierowca zabrał pojazd znajomego bez jego wiedzy i zgody. 18-latek noc spędził w policyjnym areszcie wkrótce usłyszy zarzuty.

68 152614 Pościg za

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments