Duszpasterz odwoływał się do sumień kierowców

0
550

KIEROWCÓW KONTROLOWALI POLICJANCI WSPÓLNIE Z KAPELANEM

Dzień Bezpiecznego Kierowcy przypadający w dniu imienin Krzysztofa to święto, w którym policjantom patrolującym drogi Zamojszczyzny towarzyszył kapelan policji. Nietypowy patrol promując bezpieczne zachowania na drodze apelował do kierujących o rozwagę i odpowiedzialność. Kapelan wręczał kontrolowanym obrazki z wizerunkiem Św. Krzysztofa – patrona kierowców.

Wczoraj w dniu, kiedy swoje imieniny obchodzi patron kierowców Św. Krzysztof zamojska policja przygotowała dla kierowców niespodziankę. W Zamościu drogi razem z policjantami z ruchu drogowego patrolował ks. Sylwester Zwolak kapelan zamojskiej Policji. Policjanci kontrolowali pojazdy, sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz wymagane dokumenty.

Do zatrzymanych kierowców, którzy zostali przyłapani na drobnych wykroczeniach mundurowi apelowali o bezpieczniejszą i wolniejszą jazdę. Natomiast duszpasterz odwołując się do ich sumień, prosił o rozwagę i odpowiedzialność. Przekazywał również obrazki z wizerunkiem i modlitwą świętego Krzysztofa patrona wszystkich kierowców, by czuwał nad kierującymi pojazdami i strzegł ich przed niebezpieczeństwami na drodze.

Źródło: Lubelska Policja

68 152205 Duszpasterz odwoływał się do sumień kierowców

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments