Przez GPS padły 4 krowy. Tak tłumaczył kierowca.

0
512

 NAWIGACJA PRZYCZYNĄ ZDARZENIA DROGOWEGO

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj w m. Rachanie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes, wjechał w drogę gminną z ograniczeniem tonażowym zakazującym wjazd pojazdów powyżej 8 ton. W konsekwencji wjechał do przydrożnego rowu. 33-letni kierowca przewoził bydło do ubojni. Tłumaczył, że wjechał w tę drogę, bo tak go poprowadziła nawigacja. Na szczęście 33-letni mieszkaniec Jarosławia nie odniósł żadnych obrażeń.

Dzisiejszego poranka w miejscowości Rachanie dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że samochód ciężarowy wjechał do rowu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes wjechał w drogę gminną z ograniczeniem tonażowym zakazującym wjazd pojazdów powyżej 8 ton. W konsekwencji wjechał do przydrożnego rowu i doszło do przewrócenia się pojazdu. Jak się okazało mężczyzna przewoził 19 sztuk bydła, które miały trafić do ubojni. Na miejsce wezwano służby weterynaryjne, które stwierdziły, że 4 sztuki bydła na skutek obrażeń padło.

33-letni kierowca mercedesa tłumaczył, że wjechał w tę drogę, bo tak poprowadziła go nawigacja. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niestosowanie się do znaków drogowych został ukarany mandatami karnymi. Mieszkaniec Jarosławia może mówić o dużym szczęściu. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń

M.R.

Źródło: Policja Lubelska

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments