„Język wykładowy” Aleny Grom – wernisaż wystawy w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu

0
708

„Język wykładowy” Aleny Grom to tytuł wystawy zorganizowanej we współpracy z Zamojskim Towarzystwem Fotograficznym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii WSCHODNIA 2019. Wernisaż wystawy odbył się 16 lipca 2019 r. w galerii BipeArt w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu przy
ul. Sienkiewicza 5.  

Prace Aleny Grom mówią o problemach wschodniej Ukrainy, a konkretnie o mieście Marinka znajdującym się na linii frontu. Mieszka w nim ok. 6 500 osób, w tym 493 to dzieci, które z różnych powodów nie mogły opuścić strefy wojny. Autorka  koncentruje się na zwykłych ludziach, którzy znajdują się w trudnych warunkach społecznych i politycznych. 

Wernisaż wystawy otworzyła pani dr Dorota Mach – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz pan Andrzej Pogudz – Prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wzięli w nim udział artyści, ludzie kultury, oświaty,  osoby zainteresowane fotografią oraz zaproszeni goście z Ukrainy i Gruzji.

Ekspozycja Aleny Grom otwiera cykl sześciu wystaw fotograficznych, które można oglądać w różnych miejscach Zamościa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii WSCHODNIA.

Wystawę „Język wykładowy” można oglądać w Galerii BipeArt Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 do końca sierpnia 2019 r.

– Materiał nadesłany

Poprzedni artykułDwa srebra Moniki!
Następny artykułZamość: Budowa basenów letnich wśród projektów zgłoszonych budżetu obywatelskiego. [PEŁNA LISTA PROJEKTÓW]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments