69 – latek miał w domu pokaźny arsenał

0
727
Fot. policja krasnostawska

Kielichy granatów czarnoprochowych, granat moździerzowy, łuski artyleryjskie różnego kalibru, amunicję i łuski do broni długiej i krótkiej, amunicję myśliwską, pociski zapalające i smogowe, a także elementy broni palnej. To wszystko ukrywał w swoim domu 69-latek z gm. Rudnik. Za nielegalne posiadanie broni palnej mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce ustalili, iż 69-letni mieszkaniec gminy Rudnik posiada w swoim domu broń palną. Po przeszukaniu mieszkania mężczyzny okazało się, że posiadał pokaźny arsenał. Podczas przeszukania z udziałem psa służbowego funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kielichy granatów czarnoprochowych, granat moździerzowy, łuski artyleryjskie różnego kalibru, amunicję i łuski do broni długiej i krótkiej, amunicję myśliwską, pociski zapalające i smogowe, a także elementy broni palnej.

Broń została zabezpieczona przez policjantów, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie trwają ustalenia w jaki sposób 69-latek stał się posiadaczem nielegalnego arsenału.

Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułZamość: Rondo Prymasa Wyszyńskiego zyskało dodatkowe oznakowanie – wibracyjne pasy
Następny artykułRoztoczański Festiwal Kapel Ludowych po raz piąty
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments